Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burs için şınav iddiası

Antalya'da girdiği iddiayı 24 dakikada 410 şınav çekerek kazanan 64 yaşındaki işadamı Ali Bıdı, bu başarısı sayesinde 50 öğrenciye burs verilmesini sağladı

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Antalya'da yaşayan 64 yaşındaki iş adamı Ali Bıdı, girdiği iddiayı 24 dakikada 410 şınav çekerek kazandı. Son 10 yıldır sağlıklı yaşam üzerine hobi amaçlı araştırmalar yapan ve arkadaşlarına sağlıkla ilgili tavsiyelerde bulunması nedeniyle 'Doktor' lakabıyla anılan iş adamı Bıdı, geçen ay Batı Akdeniz Kalkınma Ajansınca (BAKA) organize edilen ve 24 iş adamı ile Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ın da aralarında bulunduğu heyetle Çin'e gitti. Gezi sırasında yapılan sohbette 120 şınav çekebildiğini söyleyen Bıdı'ya arkadaşları inanmadıklarını belirtti. Bunun üzerine Bıdı, arkadaşları ile '30 dakikada 400 şınav çekebileceği' konusunda iddiaya girdi. Bıdı, bunu başarması halinde arkadaşlarının 50 öğrenciye 5 yıllığına burs vermesini teklif etti. İddiayı kaybetmesi halinde ise bu yükümlülüğü kendisinin yerine getireceğini bildirdi.

24 DAKİKADA ÇEKTİ

Gezinin ardından kentteki bir restoranda bir araya gelen Bıdı ile diğer iş adamları, iddia konusuyla ilgili kaleme aldıkları metni Vali Altıparmak'ın katılımıyla imzaladı. Daha sonra sağlık ekibince kontrolden geçirilen Bıdı, arkadaşlarının önünde şınav çekmeye başladı. Bıdı, 24 dakikada 410 şınav çekerek iddiayı kazandı. Bıdı, , çevresindeki insanları sağlıklı yaşamaları konusunda bilgilendirmeye çalıştığını, okuduğu kitapları arkadaşlarına hediye ettiğini anlattı. Herkesin özellikle öğrencilere yönelik faaliyette bulunmasını isteyen Bıdı, "10 yıldır ilaç kullanmıyorum. Sürekli spor yapıyorum. Yüzüyorum, koşuyorum, tenis oynuyorum. Ayrıca hiç ekmek yemiyorum, süt içmiyorum, et tüketmiyorum, tuzdan uzak duruyorum. Radarlar 120 yaşa kilitlendi. Türkiye'ye örnek olmak istiyorum" dedi. Bıdı'nın iddiaya girdiği iş adamlarından Ramazan Atılgan ise Bıdı ile centilmenlik anlaşması yaptıklarını, kazananın öğrenciler olacağını söyledi. Vali Altıparmak da kazananın Antalya ve 50 öğrencinin olacağını dile getirerek, "Bursların kime verileceğini valilik olarak biz belirleyeceğiz" diye konuştu.

PROTOKOL İMZALADI

Bıdı ile arkadaşlarının girdikleri iddia ile ilgili imzaladıkları metin şöyle: "Antalya Valiliğince belirlenecek durumu iyi olmayan 50 öğrenciye 5 yıl burs verilecek. Antalya İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Hakkı Bahar taraf��ndan, Ali Bıdı'nın mermerden heykeli bir restoranın önüne dikilecek. İşadamı Recep Özkul, heyette bulunan 25 iş adamını Amerika'ya geziye götürecek. Aynı zamanda Özkul, sigarayı bırakacak ve 3 ayda 25 kilo verecek. Antalya İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Ramazan Atılgan bir restoranda heyetteki iş adamlarına yemek ikramında bulunacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burs için şınav iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN