Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali geri adım attı

Isparta Valisi Oğuz, eski Özel İdare binası yerine yeşil alan yapılması kararının İl Genel Meclisi kararından sonra değerlendirilmesini belediyeye yazı ile bildirdi

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Isparta'da İl Özel İdaresi eski binasının yeri ile ilgili tartışmalar yeni bir boyut kazandı. Yıkılan binanın yerine yeşil alan yapılmasını isteyen Vali Memduh Oğuz, bu kararını askıya aldı.

GEÇİCİ ANLAM

Vali Oğuz'un Kaymakkapı'daki 800 metrekarelik yerin altı çarşı, üzerinin yeşil alan olması yönünde imar değişikliği talebini son dakika geri çekmesi İl Genel Meclisi'ni memnun etti. İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun, Vali Oğuz'un yeşil alan yönündeki girişim ve açıklamalarının geçici bir anlam ifade ettiğini son kararın İl Genel Meclisi'nde verileceğini söyledi. Zabun, "Vali beyin görüşleri o yerin göze hoş gözükmesi için geçici olarak değerlendirilmesi anlamı taşıyor. İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi'nin karar organıdır. Bu organ bütün seçmenlerin oyu ile teşekkül ettirilmiştir. Bu yüzden halkın taleplerini göz ardı edemeyiz" dedi.

ACELECİ DAVRANDI

Yapılan çalışmanın geçici olarak yeşilendirilmesi anlamında olduğunu vurgulayan Zabun, "Isparta Belediye Başkanlığı'na gönderilen talepte de o yerin yeşil alan olarak ilan edilmesi yönünde değil. Bu girişimi hizmet noktasında aceleci davranmak olarak değerlendiriyoruz. Isparta İl Genel Meclisi'nin önemli bir karar organı olduğu son karar ile ortaya çıkmıştır. İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi ile ilgili son karar merciidir. Belediyeye gönderilen 2. yazı ile İl Genel Meclisi'nin bir değerlendirme yapması ve takibinde karar verilmesini amaçlıyor. Bizlerde kamuoyunun taleplerini göz ardı etmeden, halkın istediği doğrultusunda bir karar vereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali geri adım attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN