Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Peyzaj mimarları EXPO 2016 ile dünya vitrininde

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Antalya'daki peyzaj firmalarının yöneticileri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği'nde bir araya geldi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay Başkanlığı'nda yapılan toplantıda, EXPO 2016 Antalya projesiyle ilgili bilgi verilirken, peyzaj mimarlarının çalışmaya katkı koymaları istendi.

GÖRÜŞLER ÖNEMLİ
Türkiye'de ilk kez bir EXPO düzenleneceğini ve dünyanın en büyük organizasyonlarından birini üstlendiklerini belirten Gülay, "Bu bir botanik EXPO. Bunun için sizin görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. Antalya, havası, ulaşım kolaylığı, altyapısı, turistik tesisleriyle EXPO 2016 Antalya'ya hazır. Bu şehrin dinamikleriyle birlikte, 6 ay sürecek bu organizasyonu en iyi şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.

BÜYÜK DEĞİŞİM

EXPO 2016 Antalya'nın, ülkemizin ve şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Gülay, "Antalya, alt ve üst yapısıyla büyük bir değişim yaşayacak. Bu değişim suya atılan bir taş gibi dalga dalga yayılacak. Bazı kötü görüntü ve olumsuzluklar kendiliğinden ortadan kalkacak" diye konuştu. Gülay, EXPO 2016 Antalya'nın peyzaj mimarlarını dünya vitrinine çıkaracak bir proje olduğunu kaydetti.

8 MİLYON ZİYARETÇİ

Projenin Antalya'ya ciddi bir katma değer sağlayacağını da ifade eden Genel Sekreter Gülay, "EXPO 2016 Antalya alanı 1121 dekar ve bu alana 100 ülkenin bahçe kurmasını, 8 milyon dolayında ziyaretçi gelmesini hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peyzaj mimarları EXPO 2016 ile dünya vitrininde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN