Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçi dostu olan şirketlere ödül

Antalya'da en fazla sigortalı işçi çalıştıran ve prim ödeyen şirketler Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Soysal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya'da en fazla sigortalı işçi çalıştıran ve en fazla prim ödeyen şirketleri ödüllendirdi. SGK İl Müdürlüğü binasında gerçekleşen törende en fazla sigortalı işçi çalıştıran ve en fazla prim ödeyen ilk 10 şirkete ödüllerini SGK İl Müdürü Selim Erol verdi.

BİRİNCİ RİXOS OLDU

Antalya'nın en çok sigortalı çalıştıran ve en fazla pirim ödeyen şirketi Rixos Otelleri'nin bağlı olduğu Fine Otel Turizm İşletmecilik Anonim Şirketi oldu. 37 bin 984 çalışanı için toplam 67 milyon 235 bin 307 lira prim ödeyen şirket adına ödülü Fine Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özercan aldı. Kamu ve özel sektörün iç içe hareket etmesi için verilen bu ödülün büyük bir anlam taşıdığını ifade eden Özercan, "El ele vererek bu rakamların ileride çok daha büyüdüğü bir hali görebiliriz" dedi.

İŞVERENE MÜJDE VERDİ
Toplantıda söz alan Erol, Antalya'daki her 3 kişiden birinin sigortalı olduğunu ifade ederek, şu anda Antalya SGK'ya kayıtlı 500 binden işçi bulunduğunu söyledi. Bu oranın Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde olduğunu belirten Erol, "Kurumumuz primlerini düzenli ödeyen, kayıt dışı çalıştırmayan işverenlerimizin ödüllendirilmesi anlamında da 5 puanlık teşvik uygulamasını hayat geçirdi. Ortalama yıllık 9 milyon lira prim ödeyen bir işverenimiz bu uygulama sayesinde 1.4 milyon lira kar edecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçi dostu olan şirketlere ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN