Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nafile toplantı isyanı

Kaleiçi ile ilgili sürekli sonuç alınamayan toplantılar yapılmasına isyan eden muhtarlar, nafile toplantılarla 20 yılda çözüm bulunamayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Yürürlüğe girmeyen Kaleiçi Yönetmeliği'ni hazırlayan Antalya Kent Konseyi'nin kamu kurumları ile Kaleiçi muhtarlarını buluşturduğu son toplantıda, 4 mahalle muhtarı göz boyayan toplantılardan sonuç alınamadığını ifade edip isyan etti. Vali Ahmet Altıparmak'ın da tayin edildiği Erzurum'a gitmeden önce içinde uhde kalan tek konu olduğunu belirttiği Kaleiçi, önceki gün yine 'kurtarma toplantısına' mekan oldu. Kent Konseyi, yerel yönetimlerin yürürlüğe sokmadığı yönetmelik yerine nasıl bir yol oluşturulması gerektiği konusunda önerileri üzerinde duracaklarını açıkladı.

İÇİ BOŞ TOPLANTILAR
Kılıçarslan, Selçuk ve Barbaros mahalleleri muhtarlarının sıkıntılarını tekrar ettiği toplantıda konuşan Tuzcular Muhtarı Serdar Söyler, önceki yıllardan beri aynı toplantıların yapıldığını, tespit edilen sorunların çoğunluğunun çözümlendirilmediğini söyledi. Yetkililerin geceleri gelip bölgeyi görmelerini isteyen Söyler, "Yayalar için ayrılan yerlerde masa sandalye koymalar, ateş yakmalar, davullar zurnalar, izci kampı mıdır burası, tuhaf bir yer oldu. İnsan bir gece gelip bakmaz mı? Masa başında 20 yıldır çözmeye çalışılıyor, olmuyor, 20 sene daha böyle gider" diye isyan etti.

MEMURLA İŞ ÇÖZÜMLENEMEZ
Zabıtanın, çevre sağlığının işini yapmasıyla sorunun çözüleceğini belirten Söyler, "Polis işini yapıyor. Hadi bir belediyeye aç bakalım telefonu geliyorlar mı? Her yer midyeci kaynıyor. Bu iş yetkili birimlerin memurlarıyla temsilcileriyle çözülmüyor. Başkanlar, müdürler düzeyinde konuşulması gereken sorunlar bunlar. Toplantı yapıldı mı yapıldı, hadi bakalım bir yıl daha böyle gider anlayışı var" diye dert yandı.

GELEN GİDENİ SAYMIYOR

Her yeni dönem belediye yöneticilerinin bir öncekinin hiç çalışması yokmuş gibi işe başladığı için sürdürülebilir bir proje ortaya konulmadığına işaret eden Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt ise "Kentin ortak aklını alarak, kentin çıkarları için çalışmalılar ki sürdürülebilir olsun. O zaman kimse muhalefet de etmez. Konsensüs çalışması olsa itiraz gelmez. Antalya halkının projesi denir ve herkes sahip çıkar" diye konuştu.

ŞİMDİ DE KALEİÇİ BİRLİĞİ
kentte hiçbir yöneticinin Kaleiçi'ni kullanmadığını ve misafirlerini burada konaklatmadığını belirten Kurt, "Bugün bir valilik konutu Kaleiçi içinde kalsa, bölgenin giriş çıkışı bile değişir" dedi. Kaleiçi yönetmeliğinin ciddi uygulanmadığından üyelerinin de şikayetçi olduklarını belirten Kurt, "Üyelerimiz diyor ki, 'Eğer yönetmelik sorunları çözmüyorsa, o zaman alternatif çözümlere gidilmek durumunda.' Önümüzdeki toplantıda bu alternatif çözüm görüşülecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nafile toplantı isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN