Yeni sezon için çok özel önlem

Giriş Tarihi: 17.5.2013

MP Antalya, 1.5 ay sürecek tatilde futbolcuların form kaybı yaşamaması için şimdiden önlem alıyor. Futbolcular, verilen çalışma programını uygulayacak

Medical Park Antalyaspor'da, yeni sezon için şimdiden kolları sıvadı. Kırmızı-beyazlı futbolcuların, yaklaşık 1.5 ay sürecek yaz tatilinde zindeliklerini koruyabilmeleri için şimdiden önlemler alınıyor. Teknik Direktör Mehmet Özdilek, şimdiye kadar sezon başı kamplarında ve devre arasında yapılan laktat testlerini, ligin son maçı öncesinde de yaptırdı. Futbolculara, test sonuçlarına göre tatilde yapacakları antrenman programı verilecek. Bu yöntemle futbolcuların, Temmuz ayı başındaki ilk kampa zinde katılmaları planlanıyor.

SAKATLAR KATILMADI

Hasan Subaşı Tesisleri'nde, kulüp doktorları Burhanettin Çalım ve Ali Erdoğan gözetiminde yapılan testlere futbolcular 4'erli gruplar halinde katıldı. Koşu turlarını tamamlayan futbolcuların kulaklarından kan örnekleri alınarak tahlil edildi. Ayrıca hepsinin nabızları ölçülerek analizleri yapıldı. Bu analizlerden çıkacak sonuçlara göre her futbolcu için ayrı ayrı çalışma programı hazırlanacak. Futbolculardan, yaz tatili sırasında bu çalışma programını uygulamaları istenecek. Testlere, tedavi olan Mehmet Sedef, Pedro ve kaleci Hakan katılmadı.

KAMPA DİRİ GELECEKLER

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, tatil döneminde özel antrenman yapmayan futbolcuların kondisyonlarında düşüş olduğunu ve kampa başladıkları zaman antrenmanları kaldıramadıklarını belirterek, "Kamptaki yüklenmelerde sakatlıklar da meydana gelebiliyor. Şimdi hazırlanacak çalışma programlarını tatilde uygulayan futbolcularımız ilk kampımızda zorlanmayacaklar, dolayısıyla da tam zamanında form tutarak, sakatlık risklerinden de uzak olacaklar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni sezon için çok özel önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN