Mustafa NOYAN: Maç gibi bir şey

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Bir sezon da eğrisiyle doğrusuyla sona erdi. MedicalPark Antalyaspor da bu yarışı sezon başında amaçladığı gibi ilk on takım arasında 7. sırada bitirmeyi başardı.
Ligin ilk yarısındaki başarısını devam ettirebilse her şey çok daha farklı olabilirdi. Ancak bu kısıtlı olanaklarla bu kadarını bile başarı olarak değerlendirmek gerekir.
Dünkü Eskişehir maçına gelince Antalyasporlu futbolcular sezonu zaten birkaç hafta önceden kafalarında bitirmişlerdi.
Nitekim dün gece Eskişehir oynadı, Antalyasporlu futbolcular seyretti. Takımda sadece futbol oynama çabası içinde olan Ömer Şişmanoğlu vardı. Oyununu da takımının tek golünü atarak süsledi.
Ancak arkadaşlarından destek alamaması, takımı adına daha fazlasını yapmasına imkan vermedi.
Eskişehirspor bu maçı daha çok isteyen taraf olunca maça hemen ağırlığını koydu. İlk yarıda Özgür'ün biri jeneriklik iki golü gelince maç da zaten bu yarıda bitmiş gibi oldu.
İkinci yarıda Kamara'nın attığı golü Özdilek'in öğrencilerine ders olarak defalarca göstermesini isterim.
Öylesine gelişen bir atakta sol kanattan kesilen topa Kamara ön direkte bomboş durumda kafayı vurup topu ağlara yolluyor. Musa top ağlarda dolaşırken gelip havalara sıçrıyor. Her şey olup bitmiş, Kamara bu vuruştan sonra neredeyse çay molası verecek, Musa ne yapmak istedi anlayamadım.
Antalyaspor bu maça gelirken zaten maçı kafasında bırakmış gibiydi.
Maç sırasında da futbolcular bitiş düdüğüyle birlikte başlayacak olan tatil döneminde nereye gideceklerini ya da transferde teklif gelecek mi, gelmeyecek mi hesaplarını yapıyorlardı.
Yani hiç birinin aklı oyunda değildi.
Yapı bitmiş inşaat 'paydos' edilmişti.
Durum böyle oluca da Antalyaspor açısından tadı tuzu olmayan bir maç ortaya çıkmış oldu… Sahada futbol oynayan Eskişehirspor'du.
O da kötünün iyisiydi. Antalyaspor ise sağa sola koşuşturmaya gayret ediyormuş gibi görünse de bunun adına bir çok ülkede futbol bile demiyorlar… Sezon sonunda futbolcularda yaşanan bu isteksizlik Antalyaspor'da daha çok görülüyor.
Bunun nedeni de bana göre birçok oyuncunun sözleşmelerinin tek yıllık yapılması diye düşünüyorum…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa NOYAN: Maç gibi bir şey
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN