Tarihi surlarda onarım zamanı

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaleiçi Yat Limanı'nı eski cazibesine kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yat Limanı'nı hak ettiği değere kavuşturmak için yeniden düzenleyip, güzelleştiren Büyükşehir Belediyesi, Yat Limanı'nı çevreleyen surlarda restorasyon çalışması başlattı.

ONARIMLAR 9 AY SÜRECEK
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, çalışmaları yerinde inceleyerek, Fen İşleri Daire Başkanı Sebahat Çevik'ten bilgi aldı. Yat Limanı surlarının Antalya'nın tarihi kent dokusu için önemli olduğunu ifade eden Akaydın, "Geçen yıl Antalya'nın incisi Yat Limanı'nı yeniden düzenlemiştik. Sıra buradaki deforme olmuş 450 metre uzunluğundaki tarihi surların onarımına geldi. Onarım çalışmaları yaklaşık 9 ay sürecek. Öncelikli olarak surlara büyük zarar veren ağaç ve bitkilerin temizliği yapılıyor ve yeniden çıkmamaları için önlem alınıyor" dedi.

HASSAS AYDINLATMA YAPILACAK
Akaydın, sur üzerindeki beton çiçeklik ve korkulukların sökülerek, tarihi dokuya uygun hale getirileceğini belirterek, "Surların üzerine de harpuşta yapılacak. Yarasa ve kuşlara da ev sahipliği yapan surlar ekolojik dengelere hassasiyet gösterilerek, en uygun ışıklandırma ile aydınlatılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi surlarda onarım zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN