Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlerin rotası 'Akdeniz' oldu

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Akdeniz Üniversitesi öğrencilerini ve başka ülkelerden gelen öğrencileri tek çatı altında buluşturan '16. Uluslararası Akdeniz Şenliği' gençlik korteji ile başladı. Öğrencilerin şehirle bütünleşmesi adına oluşturulan kortej şehir merkezinde vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılandı.

KORTEJ GEÇİŞİ

Üniversitedeki birçok topluluğun destek verdiği organizasyon, üniversiteden başlayıp Konyaaltı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Kale Kapısı girişi ve Kapalı Yol güzergahına doğru devam etti. Cumhuriyet Meydanı'nda yerli ve yabancı öğrenciler halk ile birlikte davul zurna eşliğinde dans etti. Çok sayıda turist bu neşe dolu anları fotoğraf makineleri ile ölümsüzleştirdi. Etkinlik kapsamında öğrenciler tarafından çevredeki vatandaşlara karanfil dağıtıldı. Kortej dönüşünde otobüsteki öğrenciler yabancı, pop ve oyun havaları ile gönüllerince eğlendi. Eğlenceli aktivitelerin yanında eğitsel ve kültürel etkinliklerin de amaçlandığı 16. Uluslararası Akdeniz Şenliği'ndeki çalışmalardan biri de Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde açılan "Yıl Sonu" adlı öğrenci sergisi oldu.

EBRU ÇALIŞMASI

AÜ Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç'ın da katılımıyla gerçekleşen sergide Akdeniz Üniversitesi Serik M.Y.O. öğrencilerinin ders için yaptıkları ürünler yer aldı. Özel tasarım kıyafetler, heykel çalışmalarının yer verildiği sergide Ebru çalışması yapıldı.

BU SAYFA AKDENIZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ HABER AJANSI KATKILARIYLA HAZIRLANMIŞTIR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerin rotası 'Akdeniz' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN