Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın gerdanlığı

Giriş Tarihi: 22.5.2013
BeachPark, hizmete girdiği 2002 yılından beri Antalya'nın denize açılan kapısı oldu. Günlük 13-15 bin kişinin ziyaret ettiği BeachPark, bugün Antalya denilince ilk akla gelen mekanlardan biri

Antalya'da tüm müze ve örenyerlerini 3 milyon kişi ziyaret ederken, BeachPark'ı geçen yıl 4 milyon kişi ziyaret etti. İşletme Müdürü Atmaca, 2013 hedefini 6 milyon kişi olarak açıkladı

Bazı kentler taşıdıkları özelliklerle kişileştirilir… İstanbul işveli bir kadındır bu minvalde… Ankara takım elbiseli, ağır başlı bir memur. Konya ak sakallı bir dede iken, İzmir ise burnu havada güzel bir kız… Antalya ise bir Yörük kızıdır. Sonraları obasından ayrılıp, denize kavuşan. İşte Konyaaltı sahili, bu Yörük kızının gerdanlığıdır ve Antalya'nın denize açılan kapısı…

GÜNLÜK 15 BİN KİŞİYE HİZMET

Akdeniz Markaları sayfasında bu hafta Konyaaltı sahilinin markalaşan eğlence merkezi BeachPark'ı konuk ediyoruz. 2002 yılında faaliyete geçen BeachPark, 10 yılı aşkın sürede önemli bir tanınırlığa sahip oldu. BeachPark bugün günlük 13-15 bin kişinin ziyaret ettiği, Türkiye'nin ve hatta dünyanın sayılı günübirlik sahil eğlence merkezleri arasındaki yerini aldı. Sezonda yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayan BeachPark, bugün Antalya denilince akla gelen ilk mekanlardan biri.
YILLIK 4 MİLYON ZİYARETÇİ Geçen yıl BeachPark'ı ziyaret eden kişi sayısı 4 milyonu aştı. Antalya'da tüm müze ve örenyerlerini geçen yıl ziyaret eden kişi sayısının 3,1 milyon olduğu göz önüne alınırsa, BeachPark'ın ziyaretçi sayısının büyüklüğü daha iyi anlaşılabilir. BeachPark bugün, Antalya'nın sosyal yaşamında en etkin olan mekanların başında geliyor.

EĞLENCE KASABASI

Yaklaşık 500 dönümlük arazi üzerine kurulu olan ve 3 kilometrelik bir sahip bandına sahip olan BeachPark'ta 13 plaj ve 4 mavi bayrağımız bulunuyor. Ayrıca restoranlar, bar ve publar, nargile evleri, büfeler, çocuklar için geniş aktivite alanları, su sporları, yürüyüş yollarıyla ve konser alanı ile BeachPark aslında günübirlik bir tesisten çok, bir eğlence kasabası hüviyetinde.

İŞLETMECİ SUNİS HOTELS
BeachPark'ın işletmesi, Şubat 2013 tarihinden itibaren Sunis Hotels gurubuna geçti. Son olarak 5 yıldızlı design otel Sunis Hotel Su'yu da zincirine katan Sunis Hotels, Kumköy Beach, Evren Beach ve Elita Beach ile birlikte toplam 5 bin 500 turistik yatak kapasitesiyle Antalya'nın köklü turizm gruplarını başında geliyor.

2013 HEDEFİ 6 MİLYON
BeachPark İşletme Müdürü Serap Atmaca, geçen yıl 4 milyon kişinin ziyaret ettiği BeachPark'ta 2013 sezonu hedefinin 6 milyon kişi olduğunu açıkladı. Atmaca, bu hedefe ulaşmalarında denize sıfır konumlarının ve yeşille iç içe olan seçkin mekanlarının yanı sıra, 7 gün 24 saat sağlanan güvenlik ile temizlik birimleri gibi verilen hizmet unsurlarının da katkı sağlayacağını söyledi. BeachPark'ın şehirden uzaklaşmadan, şehir stresinden kurtulmak ve benzersiz bir tatil günü geçirmek isteyenler için en ince ayrıntılara kadar düşünülerek oluşturulduğunu ifade eden Atmaca, "Bütün bir günü hem denizin ve güneşin tadını çıkararak hem de çeşitli aktivitelerden yararlanarak, lezzetli yemekleri tadarak, birbirinden farklı eğlenceler yaşayarak geçirebilirsiniz" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın gerdanlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN