Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizcilerin istisnai meclisi

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Antalya'da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı oda ve borsalarda seçim süreçleri bir istisna ile tamamlandı. 30 binden fazla üyesi bulunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile yaklaşık bin üyesi bulunan Antalya Ticaret Borsası (ATB) yönetim kurulu seçimlerinin yanı sıra meclis başkanlarını da seçti. Ancak, bin 200 üyesi bulunan Antalya Deniz Ticaret Odası'nda meclis başkanı henüz seçilmedi.

ATSO VE ATB TAMAM

ATSO seçimleri 4 Mayıs'ta gerçekleşti ve 10 Mayıs'ta 127 kişilik meclisin ilk toplantısında gerçekleşen seçimle meclis başkanı belli oldu. ATB'de ise 3 Mayıs'taki seçimin ardından 14 Mayıs'ta ilk meclis toplantısı gerçekleşti ve 19 kişilik meclis başkanını seçti. ATSO ve ATB'de mevcut yönetim kurulu başkanları Çetin Osman Budak ve Ali Çandır seçimlerden güven tazeleyerek çıktı.

AY SONUNA ERTELENDİ
Meclis başkanlığı seçimlerini ise ATSO'da İzzet Bayar, ATB'de ise Hüseyin Cahit Kayan kazandı. Ancak 11 Mayıs'ta seçim heyecanı yaşayan DTO'da ise seçim süreci devam ediyor. Bekir İnanç Kendiroğlu'nun başkan seçildiği seçimlerin ardından ilk meclis toplantısı 29 Mayıs'a ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizcilerin istisnai meclisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN