Haluk ÜNCEL: Bir lafa bakarım…

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Ulusal gündeme kapak atabilmek için her fırsatı kovalayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, bu alışkanlığını 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen, Fener Alayı'nın ardından yaptığı konuşmada da sür- dürdü.
Söyleminde haddini aşan sözcükler de, kullandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "…Biz bu ülkenin ufkunda şanlı bayrağımızdan başka ortak bayrak istemiyoruz. Biz ipleri Obama'nın elinde Başbakan istemiyoruz.
Biz işi bitince tuvalete süpürülecek Başbakan da istemiyoruz. Biz adam gibi adam istiyoruz, adam gibi adam. Biz Kandil'den İmralı'dan yönetilen bir vatan da istemiyoruz…" sözleri, Akaydın'ı istediği gibi ulusal gündeme taşıdı.
Ancak, Başbakan'a çatmak için CHP'nin Genel Başkanı, yardımcıları, bir sürü üst düzey siyasetçileri varken ( ki, bunu ellerine yüzlerine bulaştırarak yapıyorlar, Başbakan'da cevabını veriyor, sonra da, şey üstü oturuyorlar) Akaydın'ın bu işe soyunması düşündürücüdür, konumu gereği sakil kaçmıştır. Belediye Başkanlığı, o koltuğa oturduktan sonra, teamüller gereği; parti rozetini çıkarmakla başlar, "Kentin Başkanı" statüsüne tabi olur. Akaydın'da, bu duruş hiçbir zaman tezahür etmediği gibi, aksine sadece CHP'nin, CHP'lilerin Belediye Başkanlığını yapmak çabasını göstermiştir.
Bu kendi seçeneğidir, yolu açık olsun… Başbakan'a söylediklerine gelince;
BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE, BİR DE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE… GERİSİ TEFERRUAT…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Bir lafa bakarım…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN