Trafik denetiminde sivil dönem başladı

Antalya polisi, yollarda sivil personelle denetlemelerine başladı. Sivil ekipler her yerde trafik denetimi yapıyor

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk güzergahlarında, denetimlerin etkinliğini arttırabilmek ve sürücülere sabit uygulama noktalarında değil yolun her bölgesinde denetlenebileceği algısını verebilmek için sivil personelle denetlemelerine ağırlık vermeye başladı.

SİVİLLER HER YERDE

Antalya'da, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte araçların karıştığı trafik kazalarını en aza indirmeyi amaçlayan Antalya polisi, sivil kazaların yoğun olduğu noktalarda, zaman zaman sivil ekip otosu ile hareket halinde, bazen de sivil bir otobüs içinde kural ihlali yapan turizm araçları, şehirlerarası yolcu otobüsleri, okul servis araçları ve oto sürücülerine yönelik haberli, habersiz denetimler başlattı.

CEP TELEFONU

Güzergahlarda bulunan ışıklı kavşaklarda kırmızı ışık ihlali yapan ve kavşaklardaki trafik kurallarına uymayan, seyir halinde iken cep telefonu ile görüşen, karayolunda hatalı solama ve şerit ihlali yaptıkları tespit edilen sürücülere yönelik sivil denetimlere ağırlık verilecek.

OTOBÜSLERE BİNECEKLER
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk güzergahlarında görev yapan sivil görevliler, kural ihlali yapan sürücülerin 'yakalanma riski algısını arttırmak' amacıyla, şehirlerarası otobüslere yolcu gibi binecek.

3 BİN SÜRÜCÜ

2013 yılında sivil trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, 159 sürücü hatalı solama, bin 422 sürücü kırmızı ışık ihlali, 457 sürücü emniyet kemeri kullanmamak, 892 sürücü seyir halinde cep telefonu ile görüşmek ve 235 sürücü ise diğer kural ihlalleri olmak üzere toplam 3 bin 165 sürücü ihbar edildi. 2 bin 792'sine ceza yazıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik denetiminde sivil dönem başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN