Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vekillere Teftiş Kurulu çağrısı

Giriş Tarihi: 22.5.2013

İş Teftiş Kurulu Antalya Grup Başkanlığı'nın kapatılmasına Türk-İş temsilcisi tepki gösterdi

1976 yılından bu tarafa Antalya'da çalışma hayatında işverenlere ve işçilere hizmet veren İş Teftiş Kurulu Antalya Grup Başkanlığı kapatılıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türk-İş Antalya İl Temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal, "Haksızlığa uğradığını düşünen her işçinin dilekçeyle müracaat ederek hakkını almak için başvurduğu müfettişlere, çok kısa bir süre tanınarak nereye gitmek istiyorsa tercih yapmaları için talimat verildi. Bu nedenle parti ayırımsız Antalya milletvekillerinin tümü, bu sorunla ilgili olarak acilen müdahalede bulunmalıdır" dedi.

608 BİN İŞÇİ VAR
İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın kapatılmaması gerektiğini kaydeden Ünal, "Kapatılmamalıdır, çünkü işyeri ve işçi ölçeğinde Antalya Türkiye'de 5'inci sırada yer alıyor. 57 bin 500 işyeri ve 608 bin işçi sayısı ile iş gücü piyasasında büyük bir paya sahibiz. Bu rakamlar Antalya'nın kapatılmaması için yeterlidir" diyerek tepkilerin idile getirdi.

DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Türk-İş Antalya Temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal, "Yaklaşık 40 yıldır devam eden bir kurumun ilin hem ekonomik, hem de sosyal olarak büyümesine rağmen kapanması ile ilin prestiji anlamında büyük bir kayıp yaşanacaktır. Diğer illerde, milletvekilleri kurumlarına sahip çıkarken, burada ilgilenilmemesi kapatılmasına seyirci kalınması düşündürücüdür. İşçi sınıfı olarak vekillerimizi bu konuda acil göreve çağırıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekillere Teftiş Kurulu çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN