Çiçek gibi festival

Bu yıl 9'uncusu 25 Mayıs'ta düzenlenecek Çiçek Festivali'nde 1 milyon dal çiçek dağıtılacak. Yurtdışından 50 öğrenci gelecek

Giriş Tarihi: 23.5.2013
Süs Bitkileri İhracatçılar Birliği ve Antalya Ticaret Borsası'nın kamu kurumları ve STK'lar ile ortaklaşa düzenlediği 9'uncu Çiçek Festivali 25 Mayıs tarihinde düzenlenecek kortej ile başlayacak. Saat 18.00'de Cender Otel önünden başlayacak kortejde çiçeklerle süslenecek arabalar Antalya caddelerine rengarenk bir görüntü kazandıracak. Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak kortejde halka 1 milyon dal çiçek dağıtılacak. Portekiz, Polonya, İspanya ve Romanya'dan gelecek 50 kişilik konuk öğrenci topluluğu yöresel kıyafetleri ile kortejdeki yerlerini alacak.

TANITIM TOPLANTISI

Festivalin tanıtım toplantısı Antalya Ticaret Borsası'nda gerçekleşti. Toplantıya Süs Bitkileri İhracatçılar Birliği Osman Bağdatlıoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, EXPO Genel Sekreteri Selami Gülay, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır katıldı. Bağdatlıoğlu festivalde 2016 yılında çiçek ve çocuk temasıyla düzenlenecek EXPO organizasyonuna halkın ve çocukların merakını uyandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleneceğini ifade etti.

ÇİÇEK AÇSIN
Antalya'nın betonlardan kurtulması gerektiğini ve çiçeklerle donatılması gerektiğini söyleyen ATSO Başkanı Budak ise "Antalya'yı bugünden itibaren çiçeklendirelim. Bu bir başlangıç olsun. Begonvil Akdeniz ikliminin sembolüdür. Burada bir kampanya başlatılmalı ve uygulanmalı. Antalya'yı bugünden itibaren gülümseten çiçekler ile donatmanın yollarını aramalıyız" dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Toplantının sonunda 2012 yılında yapılan 8'nci Çiçek Festivali kapsamında gerçekleştirilen En İyi Fotoğraf ve Görüntülü Haber yarışmasında dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi. Sabah Gazetesi muhabirlerinden Can Yücel ve Talat Öztuzsuz, ödül almaya hak kazanan isimler arasında yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek gibi festival
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN