hizmete açılıyor

Giriş Tarihi: 25.5.2013 15:43

Kepez Belediyesi 'nın resmi açılışını 28 mayıs'ta yapıyor.

Gazi Mahallesi Sütçüler Caddesi'nde yapımı tamamlanan , 28 Mayıs'ta törenle hizmete açılıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tesisin açılışına Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılacağını da duyurdu.

Geleneksel Türk evleri mimarisinde inşa edilen Osman Gazi Semt Konağı'nda ilçe halkına sosyal ve kültürel alanda çeşitli hizmetler verildiği, Antalya'da bir ilk olan semt konağında ilk olarak Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları'nın (AKMEK) açıldığı ve çok amaçlı salonunun bulunduğu konakta, sosyal ve kültürel etkinliklerin de gerçekleştirildiği belirtildi.

Metin Çiviler Lisesi'nin yanında yer alan Osman Gazi Semt Konağı'nda öğrenciler için internet ve kütüphane hizmeti bulunduğu, evinde bilgisayar olmayan öğrencilerin internetten yararlanıp ders çalışabilmeleri ve kitap okuyabilmeleri amacıyla başlatılan bilgi evi uygulaması ile çocuk kütüphanesinin de semt konağında hizmete girdiği kaydedildi. Mimari yapısıyla, hizmet içeriğiyle bölgeye sosyal bir canlılık kazandıran semt konağının Gazi, Sütçüler, Habibler, Mehmet Akif Ersoy ve Hüsnü Karakaş mahallelerine hizmet verdiği belirtildi.

Hazine'den tahsis edilen 3 bin 129 metrekare alana, 900 bin TL harcanarak inşa edilen üç katlı tesiste, 150 kişilik çok amaçlı salon, mutfak, idari ofis, derslikler ve sohbet odası bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Gazi Semt Konağı hizmete açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN