Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'ya 4 bin 500 kilometre fiber döşedi

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Kılıç ile Güney 1 Bölge Müdürü Korkusuz, dijital dönüşüm yatırımlarını basın toplantısında anlattı

Giriş Tarihi: 30.5.2013
Türk Telekom, dijital dönüşüm vizyonu çerçevesinde yaptığı yatırımları The Marmara Otel'de düzenlenen basın toplantısında tanıttı. Türk Telekom'un fiber yatırımları hakkında bilgi veren Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, "Türkiye'ye son 7 yılda 13 milyar lira konsolide yatırım yaptık. Bu yılın ilk 3 ayında gerçekleştirdiğimiz konsolide yatırım tutarı 254 milyon liraya ulaştı. Vizyonumuzu Türkiye'yi teknoloji ve altyapı açısından liderler arasına sokmak, ülkemizin her noktasına hizmet götürmek olarak belirledik" dedi.

254 MİLYON YATIRIM

Kılıç, Türk Telekom'un 2 milyar dolarlık marka değeriyle bağımsız marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından 4 yıldır üst üste Türkiye'nin en değerli markası seçildiğini vurgulayarak "Vizyonumuzu Türkiye'yi teknoloji ve altyapı açısından liderler arasına sokmak, ülkemizin her noktasına hizmet götürmek olarak belirledik"dedi.

GÜNEY 1 BÖLGE

Türk Telekom Güney 1 Bölge Müdürü Serdar Korkusuz da kentte ve bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Antalya'da toplam fiber altyapısının 4 bin 500 kilometreyi, Antalya, Afyon, Burdur, Isparta, Konya ve Karaman illerini kapsayan Güney 1 Bölge'de ise 14 bin kilometreyi aştığını belirten Korkusuz, şunları söyledi: "Antalya'da 639, Afyon, Burdur, Isparta, Konya ve Karaman illerini kapsayan Güney 1 Bölge'de ise bin 527 kişiye istihdam sağlıyoruz. 'Türkiye'ye Değer' konseptiyle yürüttüğümüz kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında Antalya'da 1 Türk Telekom Okulu, 18 İnternet Evi ile Güney 1 Bölge'de toplam 4 Türk Telekom Okulu ve 97 İnternet Evini halkımızın hizmetine sunduk. Bölgemizde eğitime ve spora destek vermeye bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya 4 bin 500 kilometre fiber döşedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN