Kapalıyol'da dev satış

Giriş Tarihi: 1.6.2013

İtiraz nedeniyle 20 yıldır satışı bekleyen Kışlahan Meydanı'na bakan 2 bin 619 metrekarelik alan ihale ile satışa çıkıyor

Kalekapısı'nın inşaata uygun son arsası da satılıyor. Saat Kulesi'nin 250 metre kuzeyinde yer alan, Kapalıyol'daki Kışlahan Meydanı'na bakan dev boş alan 17 Haziran'da satışa çıkıyor. Özel Planlama Alanları içinde bulunan parsel, 3.5 emsale sahip olması nedeniyle önemli bir inşaat alanına sahip.

10 BİN METREKARELİK İNŞAAT

Toplam 2 bin 619 metrekare arsa üzerine yükselecek proje 9 bin 166 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Satış, açık artırma usulü ile 17 Haziran'da Antalya Adliyesi'nde 1'nci Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu'nda gerçekleşecek. Satış gerçekleşmezse ikinci açık arttırma 12 Temmuz'da yapılacak.

İKİ BÜYÜK ORTAK
Arsanın muhammen bedeli 5 milyon 368 bin 950 lira olarak belirlendi. Ancak hak sahipleri satış tutarının 50 milyon lirayı geçmesini bekliyor. 2 bin 619 metrekarelik alanın bin 423 metrekarelik bölümü Güldari Hanım Vakfı'nda. Bunun dışında bin 81 metrekarelik alan da başka bir hak sahibi bulunuyor. 115 metrekarelik bölümünde ise tek katlı dükkanlar mevcut.

KÜÇÜK SAHİP KARŞI ÇIKIYORDU

Namiktar Çobanoğlu Sipahioğlu'na vekaleten Güldari Hanım Vakfı yöneticiliğini yapan Bülent Çobanoğlu, alanın yaklaşık 15 yıl önce işhanı yapımı için tek tapuya dönüştürüldüğünü belirterek, "Ancak 115 metrekarelik bölümdeki dükkanların sahibi satışa yanaşmadı. 15 yıl böylece geçti. Sonunda izale-i şuyu davası açıldı, kazanıldı ve satışın önü açıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapalıyol'da dev satış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN