Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten özel eğitim

Giriş Tarihi: 2.6.2013

Isparta polisi vatandaşı hırsızlıklara karşı uyarmak amacıyla uygulamalı eğitim düzenledi

Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarmak amacıyla farklı etkinlikler gerçekleştiriyor.
46 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

Polis ekipleri, özellikle yaz aylarında artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarmak için pek çok etkinlik yapıyor. Alınacak basit önlemlerle hırsızlıkların önüne geçebilmek amacıyla son 5 ayda 99 toplantı düzenleyen polis ekipleri, bu toplantılarda 46 bin kişiyi bilgilendirdi, 35 bin broşür dağıttı. Uyarıları daha etkili kılmak isteyen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, ilginç bir yöntem kullanarak vatandaşlara hırsızlıkların nasıl gerçekleştirildiğini uygulamaları olarak gösterdi. Anadolu Mahallesi'nde bilgilendirme çalışması yapan ve broşür dağıtan ekipler, binaların özellikle zemin ve birinci katlarında oturanların pencere ve kapılarına demir korkuluk taktırmaları, kapılarını mutlaka kilitlemeleri ve değerli eşyalarını dışarıdan görünmeyecek şekilde bırakmamaları tavsiyelerinde bulundu.

ZEMİN KATLARA DİKKAT

Polisler, olaylarının yüzde 80'inin zemin ve birinci kattaki evlerden gerçekleştirildiğine dikkati çekerek, yaptırılacak demir korkuluk ve taktırılacak alarm sistemi ile can ve mal güvenliğinin sağlanabileceğini vurguladı. Vatandaş da eğitimin yararlı olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten özel eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN