Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BAKA'dan 'proje getirin' çağrısı var

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Isparta'nın kalkınmasında büyük rol oynayan Batı Kalkınma Ajansı (BAKA), desteklerini aralıksız olarak sürdürüyor. Yatırımcılara ve işadamlarına seslenen BAKA Genel Sekteri Tuncay Engin, hayata geçirilecek olan projeler sayesinde kent ekonomisinin de büyük katkı göreceğini belirtti.

FON ALACAKLAR
Çalışmalardan örneklerde veren Engin, kümelenme çalışması kapsamında Ekonomi Bakanlığı'ndan 1.5 milyon dolar kaynak fon alacaklarını ve bu fonun sağlık turizmi potansiyelinin dünyada tanıtımı ve pazarlanması amacıyla kullanılacağını kaydetti. Genel Sekreter Tuncay Engin, Isparta ve bölgesel kalkınma adına çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti. Kurulduğu 2010 yılından itibaren başta şehrimiz olmak üzere Antalya ve Burdur'un kalkınmasında öncülük eden BAKA, yatırımcının ve mevcut yatırımcıların önünü açıyor.

KALKINMADA ÖNCÜ

BAKA'nın temel yapısı hakkında bilgiler veren Tuncay Engin, "Amacımız, sürdürülebilir yerel kalkınmada öncü ve etkin, uluslararası tanınırlığa sahip bir Ajans olmaktır. Isparta, Burdur ve Antalya'nın sürdürülebilir kalkınması için bütüncül bir yaklaşım ile yerel potansiyeli harekete geçirecek katılımcı araçlar geliştirmek ve uygulamaktır" dedi.

BÖLGESEL KALKINMA

Genel Sekreter Engin, bölgesel kalkınma için ekonomik ve sosyal çalışmalar, istihdam, ihracat yatırımlarını artırmak, iş gücü niteliğini geliştirmek, yerli ve yabancı yatırımcılara bölgemize yatırım yapmaları konusunda destek sağlamak, potansiyeli ortaya çıkarmak ve bilimsel olarak değerleri sunmak için mücadele ettiklerini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAKA'dan 'proje getirin' çağrısı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN