Belediyeye estetik proje

Giriş Tarihi: 3.6.2013

Gazipaşa Belediyesi hizmet binası için açılan proje yarışmasında 55 proje arasından 7 proje ödül aldı

Gazipaşa'da düzenlenen, "Gazipaşa Belediyesi Hizmet Binası Ticaret Merkezi ve Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması" sonuçlandı. 25 Şubat'ta ilan edilen yarışmaya 55 proje katıldı. Projeler, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevzat Oğuz Özer başkanlığında oluşturulan 5 kişilik jüri tarafından değerlendirmeye alındı. Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç'in de katıldığı değerlendirme çalışmaları Nevzat Oğuz Özer, Ömer Selçuk Baz, Şevkiye Erdal, Ervin Garip ve Evrim Soysal'dan oluşan asli jüri tarafından yapıldı.

55 PROJE YARIŞMAYA KATILDI

Jürinin seçimini tamamlamasıyla yarışma sona erdi ve dereceye giren isimler düzenlenen toplantıyla kamuoyuna duyuruldu. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 55 proje arasından Mimar Tolga İltir ve ekibi tarafından hazırlanan proje birinciliğe layık görüldü. Yarışmada ikinciliği Mimar Aytaç Dönmez ve ekibi alırken, Mimar Mahir Ünal ve ekibi ise 3'üncü oldu. Yarışmada 4 proje mansiyon ödülüne layık görülürken, birinci gelen projeye 25 bin lira, ikinciye 18 bin lira, üçüncüye 12 bin lira, mansiyon ödülüne layık görülen projelere ise 7 bin 500'er lira para ödülü verildi. Yarışmanın kolokyumu 8 Haziran 2013 Cumartesi günü Gazipaşa'da yapılacak.

FARKLILIK YARATTIK

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, "Bu yarışmayla hem Gazipaşa'da mimari açıdan bir farklılık yaratmak hem de belediyemizin uzun yıllar boyunca hizmet edeceği güzel ve modern bir binayı ilçe halkımıza sunmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeye estetik proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN