İbrahim OKUMAMIŞ: Maskeler düşürülmeli

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Antalya, Türk futbolunun olmazsa olmazlarından bir şehirdir...
İtirazı olan var mı?
Yok...
Ancak, Antalyaspor bir spor şehri mi, ya da bir futbol şehri mi?
İşte bu tartışılır.
En acısı da, bir spor şehri, bir futbol şehri potansiyeline sahip olmasına rağmen maalesef değil. Çünkü, şehrin nimetlerinden faydalananlar, nemalananlar, apoletlenenler samimi ve spor dostu değiller. Sadece yukarıda saydıklarım mı? Tabi ki değil "Antalyaspor" denilince arka kapıdan sıvışanlar da var hani.
Yani benim anlatmak istediğim görüntüde Antalyasporlu olanlar! Amaçları televizyon ekranlarında ya da gazete sayfalarında görünmek. Ellerini taşın altına değil, kütlü pamuğun altına bile koymaktan çekinen tipler bunlar.
Sadece görüntüde derde derman olanlar.
İşte bu nedenledir ki Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu ile ekibinin aldığı karar ve kararlar.
Acı ama maalesef gerçek bu.
Şunun şurasında daha sezon biteli birkaç hafta oldu ve bazıları beğenmese de başarılı bir sezonun arkasından Avrupa düşüncesi ortaya atılmışken yaşananlara bir bakın!
Bugünden itibaren kritik randevular başlayacak diye sayfamızda başlık attık.
Herkes bu hafta eteğindeki taşları dökecek. Antalyaspor Vakfı'nın oluşturduğu heyet Başkan Akıncıoğlu ile görüşecek, geri dönmesini isteyecek. Şifo ise bizimle yani spor medyası ile buluşup bir sezonu değerlendirip gelecek için görüşlerini açıklayacak. Gelişmeleri yakından takip edip yine sizlerle paylaşacağım.
Ancak bu aşamada yinede şu hususu bugün ve bugünden sonra göz ardı etmemeliyiz.
Sezon içinde elini sıcak sudan soğuk suya sokmamak için her yolu deneyenleri artık bu işten elemine etmek ve hatta isim isim açıklama zamanı geldiğini… Sezon içinde bir elleri ile leğen tutup, diğer elleri ile kan kusturanları… Hem de nüfus kağıtlarında doğdukları yerin isminin Antalya olmasına bakılmaksızın...
İyi bir Antalyasporlu görünmeye çalışanların, Antalyaspor'un zor gününde tüyenlerin de maskelerinin düşmesi noktasında atılacak önemli bir adım olacaktır.
Yoksa elli Hasan Akıncıoğlu kulübü sırtlansa sonuç yine aynı olur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim OKUMAMIŞ: Maskeler düşürülmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN