Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ITSO'ya okul çağrısı

Giriş Tarihi: 3.6.2013

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Isparta Ticaeret ve Sanayi Odası'nın (ITSO) destekleriyle üniversite bünyesinde Teknoloji Fakültesi kurmak istediklerini bildirdi

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'na (ITSO) yaptığı ziyarette fakülte çağrısı yaptı. ITSO ile SDÜ'nün daima birlikte hareket ettiğini ifade eden Prof. Dr. İbicioğlu, ITSO'nun destekleriyle bir Teknoloji Fakültesi kurmak istediklerini söyledi. Prof. İbicioğlu, bu konuda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de (TOBB) desteklerinin alınabileceğini söyledi. Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, "Müfredatının ITSO yönetimi ve üniversitemizin birlikte belirleyeceği bir Teknoloji Fakültesi istiyoruz. Biz üniversite olarak yer tahsisine hazırız. Yolun kenarında Isparta'mızın ve ITSO'nun farkındalığını artırmak açısından üniversitemizde yer vermeye hazırız. Teknoloji Fakültesi ya da Meslek Yüksek Okulu olabilir. Ancak Teknoloji Fakültesi günümüzde daha popüler. Böyle bir konuda ITSO ile beraber hareket edelim" dedi.

TÜRKİYE'YE MODEL OLDUK

SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu, üniversitenin ne zaman bir projesi olsa ITSO'nun destek verdiğini belirterek, "Üniversitenin bilgilerinin tozlu raflarda kalmaktansa, topluma aktarılmasının yararlı olduğunu düşünüyoruz. Geçen dönem ITSO'yla birlikte Isparta'ya ilişkin yapılan araştırma proje, master ve doktora tezlerine özel ödüller koyduk. Bu anlamda Türkiye'ye rol, model koyduk. Birçok şehrimiz bizim ITSO ile gerçekleştirdiği örnek çalışmayı gerçekleştiremedi. Bize soruyorlar nasıl yaptınız diye. Bizde marifet ITSO yönetiminde. Çünkü onlar üniversite ve bilimsellikle ilgili her çalışmaya destek veriyorlar" ifadelerini kullandı.

ARA ELEMAN İSTEDİ

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise, Isparta'da ara eleman konusunda sıkıntılar olduğunu bildirerek, bu konuda SDÜ'den destek beklediklerini bildirdi. SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu'nun her zaman ITSO'yla birlikte hareket ettiğini dile getiren Başdeğirmen, "Sanayici ve işadamlarımızın önünü açmak için SDÜ ile çok projeler yaptık. Önceden 1-2 tane bile proje olmazken, şuan Isparta'da proje pazarları kuruluyor" diye konuştu.

LABORATUVAR KURULSUN
Gül ürünlerinin süs bitkisi statüsünden çıkarılıp, sanayi bitkisi olarak değerlendirilmesi konusunda BAKA'nın öncülüğünde Tarım Bakanlığı'na girişimlerde bulunduklarını dile getiren Başdeğirmen, gül ürünlerinin kalitesini artırmak için bir gül laboratuvarı kurmak istediklerini bildirdi. Başdeğirmen, "Halıcılıkta kötü imalattan dolayı gördüğümüz sıkıntıları gülde görmek istemiyoruz. SDÜ'den gül laboratuvarı konusunda destek bekliyoruz. Analizi yapılmayan ürünlerin satılmasına engel olmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ITSO'ya okul çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN