Talya plan itirazlarına ret

Giriş Tarihi: 5.6.2013
Muratpaşa Belediyesi Haziran ayı Meclisi, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in başkanlığında Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşti. Öne çıkan gündem maddeleri arasında, Talya Otel'in plan itirazının reddi ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu yanına yapılacak trafo tahsisi yer aldı.

TALYA'NIN İTİRAZI REDEDİLDİ

Talya Otel'in plan değişikliğine yapılan itirazı görüşen Muratpaşa Meclisi, Planlama ve İmar Komisyonu Raporu'nun okunmasının ardından oylamaya geçti. Gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. Böylelikle Talya Otel'in 7 kat olarak talep ettiği inşaat hakkı 5 kat olarak planlarda kaldı. Meclisin bir başka dikkat çeken maddesi ise Mayıs meclisinde gündeme gelen özel bankalara ait ATM'lerin yer tahsisi konusu oldu.

ÇEVRE KENT ESTETİĞİ
ATM yer tahsislerine yönelik trafik, çevre ve görüntü kirliliği yaratacak talepler ret edilirken, ATM'lerin yoğun olduğu bölgelerde yapılan tahsis oy birliği ile onaylandı. Bunun yanı sıra TEDAŞ'ın trafo yeri tahsisi talebi de görüşüldü. Konu, trafonun yer altına alınması şartıyla görüşülmek üzere ilgisi komisyonlara gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talya plan itirazlarına ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN