Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmciler endişeli

Giriş Tarihi: 5.6.2013
Bu arada yaşanan protesto gösterilerinin uluslararası basına da yansımasının ardından Antalya'nın en önemli turizm pazarı olan Almanya'dan Türkiye seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarına uyarı geldi. Ayrıca Rusya gazetelerinde de "İslamcı başbakan Türk Baharı'nı teşvik etti", "İstanbul'da Türk Baharı başladı", "Türkiye'nin yarısı protesto ediyor" başlıklarıyla yaşananlar duyuruldu ve Antalya'da da eylemlerin yapıldığı vurgulandı. Antalya ekonomisinin en önemli temeli olan turizmle ilgili endişeli bir bekleyiş başladı.

BAKAN ÇELİK'TEN UYARI

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm alanında Türkiye'ye rakip ülkelerde televizyon kanallarının Türkiye'de bir istikrarsızlık yaşanıyormuş gibi haberler sunduğunu belirterek, "Ülkemizden rakiplerimizin Türkiye aleyhine kullanacağı kozlar verilmemesi konusunda hassas olalım. Demokratik hakkını kullanan vatandaşlarımız seslerini duyurmuşlardır, hepsini duyduk, hepsini değerlendiriyoruz ama artık bu eylemlerin belli provokatörlerin zemini haline gelmemesi gerekir" uyarısında bulundu.

TURİZM ZARAR GÖRÜR

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, protestoların devam etmesi halinde turizm sektörünün olumsuz etkilenebileceği uyarısında bulundu. Vatandaşları duyarlı olamaya davet eden Ayık, insanların şenlik havasında demokratik haklarını kullanabileceğini, ama yıkma, yakma şeklinde olmaması gerektiğini belirtti. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır ise, "Bazı ülkelerin yurtdışına çıkacak vatandaşlarını Türkiye konusunda uyardığını ve buna paralel rezervasyon iptalleri gelmeye başladığını öğrendik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmciler endişeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN