Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkna olmadı

Giriş Tarihi: 6.6.2013

Mevlüt Yeni, Nafiz Tanır ve Bülent Yıldırım'dan oluşan 'İkna Heyeti'nin görüştüğü Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, görevi bırakma kararında geri adım atmadı

Antalyaspor Vakfı Mütevelli Heyeti'nin geçen hafta olağanüstü toplanarak 14 Haziran'daki genel kurulda aday olmayacağını açıklayan Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu'nu ikna etmek için görevlendirdiği heyetin girişimi de sonucu değiştirmedi. Mevlüt Yeni, Nafiz Tanır ve Bülent Yıldırım'dan oluşan 3 kişilik heyetin görüştüğü Başkan Akıncıoğlu, 28 Mayıs günü açıkladığı görevi bırakma kararı konusunda geri adım atmadı. Mevlüt Yeni, Nafiz Tanır ve Bülent Yıldırım'dan oluşan heyetin Hasan subaşı Tesisleri'nde Başkan Hasan Akıncıoğlu ile yaptığı görüşme 2 saat sürdü.

MAZERETİ AŞIRI YORGUNLUK

Akıncıoğlu, geride kalan 5 yılda çok yalnız kaldığını, kendi iş ve özel hayatına zaman ayıramadığını belirterek kesinlikle görev almayacağını söyledi. Akıncıoğlu'nun geri adım atmaması üzerine heyet, akşam 19.00'da tesislerden ayrıldı. Yeni, Tanır ve Yıldırım'dan oluşan heyet, Akıncıoğlu'nun özellikle son 5 yıldır ailesi ile birlikte bir hafta bile tatil yapamadığını dile getirmesi üzerine ısrar edemedi. Akıncıoğlu ise bu görüşmeden sonra yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Teknik Direktör Mehmet Özdilek ve yardımcıları için Arma'da düzenlenen veda yemeğine katıldı.

VAKIF'TAN YAZILI AÇIKLAMA

Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz, Hasan Akıncıoğlu ile yapılan görüşmenin sonuçlarını dün yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Yılmaz, Akıncıoğlu'nun son 5 yıldır kırmızı-beyazlı kulübü fedakarca yönettiğine dikkat çekerek, bu süre içerisinde Antalyaspor'u Türkiye'nin en elit kulüplerinden biri haline getirdiğine işaret etti. Yazılı açıklamada kendisinin ve Antalyaspor Vakfı Yönetim Kurulu'ndan herhangi birinin 14 Haziran'daki genel kurulda Antalyaspor başkanlığına kesinlikle aday olmayacağını anlatan Ali Yılmaz, şunları ifade etti:

ADAY ÇIKACAĞINA İNANIYOR
"
Sayın Akıncıoğlu, Antalyaspor'un yeni heyecana, yeni isimlere ihtiyacı olduğunu, yönetim oluşturmak ve takımın lige hazırlanması için de yeterli zamanın bulunduğunu belirterek Antalyaspor'a seçilecek yeni yönetime desteğinin devam edeceğini belirtmiştir. Son 5 yıldır mali vecibelerine yerine getirerek saygın ve güvenilir bir kulüp olan, teşvik ve şike gibi iddiaların arasında yer almayan tek Süper Lig takımı olan, A takım kadrosundan 7 futbolcusu çeşitli yaş kategorilerinde milli takımlarda yer alan, Süper Lig'i 7. bitiren kadrosunu koruyan, 2 ay sonra başlayacak 2013/14 sezonu öncesinde son 5 yılın en iyi ekonomik durumuna sahip olan, tertemiz, pırıl pırıl parlayan Antalyaspor'un, 10 gün sonra yapılacak kongresinde Antalya'ya gönül vermiş isimlerin aday olacağına inanıyor ve bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkna olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN