Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin örnek okulu

2005-2006 eğitim-öğretim yılında 'Türkiye'nin Örnek Okulu' sloganıyla Manavgat'ta faaliyete başlayan Manavgat Başarı Koleji, 8 yıllık sürede eğitim ve sosyal-kültürel alandaki başarılarla adından söz ettirdi

Giriş Tarihi: 6.6.2013
Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2005-2006 eğitimöğretim yılında kapılarını açan Başarı Koleji, geride kalan 8 yıl gibi kısa bir sürede hem eğitim hem de sosyal- kültürel ve sportif alanlarda Antalya ve Türkiye çapında elde ettiği başarılarla, yola çıkarken ortaya attığı "Türkiye'nin Örnek Okulu" sloganını hak ettiğini gösterdi. Başarı Koleji'nin eğitim ve öğretime başladığı ilk yılda SBS'de Manavgat birincisi, ikinci yılında Antalya 3'üncüsü ve Manavgat birincisi çıkardığını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı ve Okul Müdürü Akif İnci, "Hedefini Türkiye'nin örnek okulu olmak olarak belirleyen okulumuz, 3'üncü yılında bir Türkiye birincisi çıkarmıştır. Takip eden yıllarda başarıları katlanarak büyüyen okulumuz, 5'inci yılında 2 Türkiye birincisi, 6'ncı yılında 3 Türkiye birincisi, 7'nci yılında da 2 Türkiye birincisi çıkarmıştır" dedi. Sadece sınavlarda değil çeşitli yarışmalarda Türkiye ve dünya derecelerine sahip olduklarını ifade eden Akif İnci, proje yarışmasında dünya 3'üncüsü, web tasarımı yarışmasında dünya 3'üncüsü ve Bilişim Olimpiyatları'nda da Türkiye 2'ncisi olan öğrencileriyle farkını ortaya koyduğunu söyledi. Bütün bunların yanı sıra Başarı Koleji kurumsal olarak gerçekleştirdiği çalışmalarla 8 yıllık süreçte başarılarını sürekli hale getirdi. Avrupa Dil Ödülü sahibi olan Başarı Koleji; Yeşil Dostu Okul; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yılın Kaliteli ekibi değerlendirmesi sonucunda Kalite Beratı; Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan temizlik ve hijyen kurallarını yerine getirdiği için Beyaz Bayrak almaya hak kazanırken; Antalya Valiliği Gıda Güvenliği Eylem Kurulu tarafından verilen Gıda Güvenliği Sertifikası'na sahip özel okul olma özelliğini elinde bulunduruyor.

EĞİTİM MEŞALESİ BAŞARI'LI ELLERDE

Evrensel düşünen, topluma yararlı, ülkesini ve milletini seven, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin temel niteliklerine ve Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Manavgat Başarı Koleji öğrencilerini; okuyan, araştıran küresel ve bilimsel düşünen, akılcı, yaratıcı, sorgulayıcı, kendini yenileyen, sorumluluk bilincine sahip, dürüst, iyimser, hoşgörülü, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, değişen teknolojiyi kullanmayı yaşam biçimi haline getirmiş, özgüveni yüksek, problem çözme becerisi gelişmiş, konuları ve olayları araştıran, irdeleyen, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, yeteneklerinin farkında olan, doğaya ve çevreye saygılı, kendisi ve çevresi ile barışık, disiplinli ve başarılı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor.

BİLGİ VE GÖRGÜ ZİYARETLERİ
Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanısıra Başarı Koleji öğrencileri ve veliler için sosyal ve kültürel olarak bilgilerinin artması amacıyla yurt içi ve dışına çeşitli geziler düzenleniiyor. Geçtiğimiz süreç zarfında Roma'ya veli ve öğrenci karışık gezi düzenlenirken, öğrencilerin görgü ve bilgilerinin artması için Çanakkale, Anıtkabir ve Birinci Meclis'in de yer aldığı Anakara, İstanbul, Marmaris, Bodrum ve Pamukkale'yi kapsayan Ege turu düzenlendi. Öğrencilerin sosyal aktivitelerinin artması amacıyla ayrıca çeşitli sosyal kurumlara da ziyaretler yapıldı. Bu kurumlar arasında LÖSEV, Engelliler Okulu, Huzurevi, Evrenseki Kültürevi gibi ziyaretler yer alıyor.

MANAVGAT BAŞARI KOLEJİ EĞİTİM KADROSU
OKUL MÜDÜRÜ: Akif İnci
MÜDÜR YARDIMCILARI: Ali İbrahim Öz, Ömer Tunç
OKUL ÖNCESİ: Emel Akın, Fatma Gültekin, Nazan Er, Nazife Şahin
SINIF ÖĞRETMENLERİ: Hatice Nilgün Özen, Ayşegül Yıldırım, Alime Cengiz, Mehmet Bahar, Nuriye Kula, Terzan Suntur, Ayşe Cihan, Yusuf Demir, Mustafa Uysal, Nurten Topal, Mustafa Uysal, Ümmühani Kahveci, Seyit Uyar, Hatice Uluçay, Hüsamettin Yıldız, Ayşe Taş
MATEMATİK: Nazmi Ünal, İldeniz Tunç, Yeliz Çelik, Gülbeyaz Yüksel
FEN BİLGİSİ: Halil Eren, İsmail Demirok, Ümmü Üreyen, Hacer Öztürk
TÜRKÇE: Ümmiye Kutsal, Bircan Ay, Yeliz Yıldız, Hatice Atabakan Taşkıran
SOSYAL BİLGİLER: Gülcan Önal, Pelin Çetin, Birol Köse
İŞ VE TEKNİK EĞİTİMİ: Volkan Can
RESİM: Adil Yerli, Yasemin Erol
MÜZİK: Duygu Can, Eren Göçmen
BEDEN EĞİTİMİ: Cavit Tolga Sarıboğa, Mehmet Küçük, Hanife Yıldırım, Aslı Nazlı Yamaner
İNGİLİZCE: İrem Karakaş, İlhan Ozan Özen, Havva Özbay, Gülçin Kestir, Aysel Ünal Keleş, Elif Yiğit, Ayça Akın, Işıl Kaya
ALMANCA: Özlem Sağıroğlu
BİLGİSAYAR: Ebru Çeker, Gülcan Peker
REHBERLİK: Mithat Şevik, Gizem Yıldırım

SPORTİF ÇALIŞMALAR
Eğitimde olduğu gibi sporda da bir marka haline gelmeyi hedefleyen Başarı Koleji'nde öğrenciler okullar arasında turnuvalara katılırken, veliler arasında da kaynaşmayı sağlamak amacıyla tenis, voleybol ve masa tenisi turnuvası düzenleniyor. Başarı Koleji öğrencileri fert ve takım olarak katıldıkları 2012 - 2013 eğitim öğretim yılında Küçük Erkek Masa Tenisi takımı Antalya'da düzenlenen turnuvada 2'nci oldu. Başarı Koleji Yıldız Erkek Masa Tenisi Takımı ise Antalya'da birinci olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE DERSİ
Çevreye karşı sorumluluklarını her fırsatta yerine getiren Başarı Koleji, öğrencilerine anasınıfından itibaren öğrencilere bilgi vermeye ve alışkanlık kazandırmaya devam ediyor. Anasınıfı öğrencileri, çevreye en büyük zararı verenlerin başında gelen atıklardan olan pil topladı.

ZARARLARI ANLATILDI

Başarı Koleji öğrencilerine atık pillerin zararları anlatılırken, öğrenciler hem evlerinden getirdikleri atık pillerin yanı sıra hemde okulun çevresinde ve gezip gördükleri yerlerde bulunan atık pilleri topladı.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
Başarı Koleji, öğrenci ve velilerine yönelik birçok eğitim semineri, panel ve konferanslar gerçekleştiriyor. Öğrenciler için sınav kaygısı ve motivasyon arttırıcı seminerler, velilere yönelik çocuk ebeveyn ilişkileri, sınav dönemi öğrenci psikolojisi, sınava hazırlık süreci konularında seminer, panel ve konferanslar düzenlendi. Başarı Koleji düzenlediği kültürel etkinlikleriyle de bölgede fark yaratıyor. Çeşitli konularda açılan resim sergileri, düzenlenen tiyatro gösterileri, konserler ve müzik dinletileri ve Türk edebiyatının önde gelen yazarlarıyla yapılan söyleşiler yer alıyor.

YENİLİKÇİ AVRUPA OKULLARI PROJESİ
Başarı Koleji, Polonya, Hollanda, Yunanistan ve Portekiz ile birlikte Avrupa Birliği destekli Socrates-Comenius Okul Ortaklıkları Projesi kapsamında, koordinatörlüğünü Avusturya'nın yaptığı '21.Yüzyılda Yenilikçi Avrupa Okulları' konulu projede ortak olarak yer aldı. Projeyle, bölgede yabancı dil öğretimindeki kaliteyi arttırma ve bunun paralelinde tüm branşlarda yenilikçi uygulamaların kullanılması konusunda çalışmalar yapıldı. Başarı Koleji Proje Koordinatörü olan Yabancı Diller Bölüm Başkanı Aysel Ünal Keleş'in başkanlığında oluşturulan komite sırasıyla Polonya, Avusturya, Hollanda, Portekiz ve Yunanistan'da incelemelerde bulundu.

2011 AVRUPA DİL ÖDÜLÜ
Başarı Koleji Yabancı Diller Bölümü'nden İngilizce Öğretmeni İrem Karakaş ve 5'nci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan "GreEnglish" adlı dil projesi ile yüzlerce proje arasında 2011 yılında Avrupa Dil Ödülünü (European Language Label Award ) kazandı. Başarı Koelji'ne ödülü Ankara Dedeman Otel'de düzenlenen törende Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından verildi. Bakan Bağış, Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Okul Müdürü Akif İnci, İngilizce Bölüm Başkanı Aysel Ünal Keleş, Proje Sorumlusu İngilizce Öğretmeni İrem Karakaş ve öğrenciler Selin Elizabeth Dirik, Okan Çakır, Berkay Solak ve Alper Güneş'i tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin örnek okulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN