Yeni Vali de twitdaş olacak

Antalya'nın yeni Valisi Sebahattin Öztürk, kendisini karşılamaya gelen birim müdürleri ile tanıştı. Vali Öztürk, Antalya'da twitter modasına uyacağını bildirdi

Giriş Tarihi: 6.6.2013
Antalya'nın 39'uncu Valisi Sebahattin Öztürk, Hükümet Konağı'nda resmi karşılamanın ardından yeni görevine başladı. Vali Sebahattin Öztürk'ü, kamu kurumlarının müdürleri karşılayıp kendilerini tanıttı. Öğrencilerin folklorik kostümlerle karşılayıp çiçek verdiği Öztürk, Erzurum'a tayin olan Ahmet Altıparmak'ın yerine vekalet eden Vali Yardımcısı Turan Eren, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi ve Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ile birlikte gazetecilerle toplantı yaptı.

DAHA İYİYE TAŞIYACAĞIM

Memleketin bu güzel köşesine en iyi hizmeti vermeyi dilediğini belirterek sözlerine başlayan Öztürk, Antalya'ya ilk kez Burdur'da askerlik yaptığı sırada geldiğini söyledi. Çok beğendiği Antalya'ya sonrasında tatil için tekrar geldiğini anlatan Öztürk, "Bu kadar güzel bir memleket köşesinde görev yapmak benim için gurur ve onur verici. Dolayısıyla böyle bir görevin bana kısmet olmasından dolayı son derece mutluyum. Ümit ederim ki Antalyalı hemşerilerimiz de ben buradan ayrılırken mutlu kalsınlar. Ben genel olarak çok mamur, çok gelişmiş, turizmde marka olmuş bir şehri daha iyi yerlere daha ileriye taşımayı vaat ediyorum. Gerek tarımda, gerek turizmde çok önemli mesafeler aldı, gelecekte de alacaktır. Türkiye'nin göz bebeği bir yer, bu kadar hassas ve önemli bir yerde görev yapmak herkes için gurur kaynağıdır" diye konuştu. Gezi Parkı olaylarını protestoya devam eden Antalyalılara da seslenen Öztürk, "Ben bu vesileyle de halkımıza mutlu günler temenni ediyorum. Bütün olan bitenlere karşı gösterdikleri sağduyulu davranış dolayısıyla herkese ve sizlere teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmasının ardından 'twitter kullanıyor musunuz?' sorusunu yanıtlayan Öztürk, "Twitter kullanmıyorum, biliyorsunuzdur, takip etmişsinizdir. Ama kullanmayı düşünüyorum, burada böyle bir gelenek varmış" dedi.

EXPO'YU BAŞARACAĞIZ

Bugüne kadar çok önemli çalışmalarının yapıldığı EXPO'yu en iyi şekilde başaracaklarını da ifade eden Öztürk, "EXPO çok farklı bir şey. Onu da tekrar değerlendirme konusu yapacağız. Onunla birlikte başarılı bir şekilde bu süreci yönetip, 2016'da yüz akı şekilde sonuçlandırırız" diye konuştu. Bunun dışında turizm Antalya'nın olmazsa olmazı olduğunu bildiğini vurgulayan Öztürk, "Bu konuda yapılan çok güzel işler var. Ama yapılması gerekenler de oluyor, olacaktır. Onu da şehrin STK'larıyla, dinamikleriyle yürüteceğiz. Birlikte yürütülecek bir çalışma. O bakımdan bu iki sektörü destekliyorum. Esas bu iki sektör çok önemli gibi görünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Vali de twitdaş olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN