Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göreve çağrı

Giriş Tarihi: 7.6.2013

Antalyaspor'da yönetime talip olacakları harekete geçmeye çağıran Antalyaspor Vakfı Başkanı Yılmaz, "En zor dönem aşıldı. Yeni yönetim, bizim yaşadığımız zorlukları yaşamayacak" dedi

Antalysapor Vakfı Başkanı ve MP Antalyaspor'un eski İkinci Başkanı Ali Yılmaz, 14 Haziran'da yapılacak genel kurulda görev talip olacak başkan ve yönetiminin, geride kalan 5 yılda görev yapan yönetimin yaşadığı zorluklarla karşılaşmayacağını öne sürdü. Kırmızı-beyazlı kulübün ekonomik açıdan en zor yıllarının aşıldığını söyleyen Yılmaz, "Antalyaspor artık önünü görür hale gelmiştir. Antalyaspor'un 5 yıl önceki durumu ile şu andaki durumu birbiri ile kıyaslanamayacak kadar farklıdır" diye konuştu.

MERAKLA BEKLENEN SÜREÇ

Hasan Akıncıoğlu ve yönetim kurulunun, 14 Haziran'daki genel kurulda aday olmayacaklarının kesinleşmesi nedeniyle, yönetime talip olacaklara bir an önce harekete geçmeleri çağrısında bulunan Yılmaz, "Başkan Hasan Akıncıoğlu ve yönetimi ile Teknik Direktör Mehmet Özdilek ve ekibinin görevi bırakma kararı sonrasında camiamızda sonucu herkesce merak edilen bir süreç yaşanıyor. Antalyaspor'u daha ileriye taşıyacak bir ekibin 14 Haziran'daki genel kurulda göreve talip olacağına inancımız sürüyor" dedi.

MALİ PLAN UYGULANMALI

Geride kalan 5 yılda Başkan Akıncıoğlu ve yönetimi ile Teknik Direktör Mehmet Özdilek'in hep birlikte uyguladığı mali planlama sonucunda geçmişe dönük tüm borçların bitirildiğini anlatan Ali Yılmaz, şöyle konuştu: "Artık, Antalyaspor'u yönetecek isimler, geride kalan 5 yılda bizlerin yaşadığı zorluklarla karşılaşmayacak. Kulübün mali durumu kesinlikle 5 yıl öncesi ile kıyaslanamaz. Ancak yeni yönetimin de Antalyaspor'da 5 yıldır süregelen bu mali planlama ve disiplini önümüzdeki 1-2 yıl daha devam ettirmesi yararlı olacaktır."

AVRUPA HEDEFİNE DOĞRU

Bu 1-2 yıllık sürenin sonunda 33 bin kapasiteli yeni stadyum da bitmiş olacağından Antalyaspor'un hem seyirci hasılatı, hem de stadyum bünyesindeki diğer ünitelerden kalıcı gelir sahibi olacağına dikkat çeken Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar gerçekleşince Antalyaspor da artık yıllardır hayal edilen Avrupa Kupaları'nı hedefleyen bir takım olacak. Şu anda da zaten ligi taşıyacak kadrosu hazırdır. Aslında 14 Haziran'da göreve gelecek yönetim, Antalyaspor'u Avrupa hedefine hazırlayıp taşıyacak ekip olarak tarihe geçecek."

YILMAZ: KESİNLİKLE ADAY DEĞİLİM
Ali Yılmaz, son günlerde camiadaki bazı isimlerin Antalyaspor başkanlığını kendisinin üstlenmesi önerisinde bulunmasıyla ilgili olarak da düşüncelerini açıkladı. Yılmaz, bu konuda şunları söyledi: "Benim dışımda çok sıklıkla ismimin anıldığını ve bu yönde beklentiler oluştuğunu görmekteyim. Antalyaspor'da artık bizlerin yerine yeni isimlerin görev alması gerekiyor. Kesinlikle aday olmayacağımın bilinmesini istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göreve çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN