Türkiye'nin en iyi haber sitesi

16 yıllık eşine hayat verdi

Giriş Tarihi: 9.6.2013
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Opr. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla Halime Öğrü'nün böbreği 16 yıllık eşi Şehmuz Öğrü'ye nakledildi.

AkCİĞERİ DE ALINMIŞTI

Batman'da yaşayan ve diyaliz teknikeri olarak görev yapan 3 çocuk babası 41 yaşındaki Şehmuz Öğrü, 16 yıllık eşi 38 yaşındaki Halime Öğrü'nün böbreğini bağışlaması ile nakil oldu. 1 sene önce kendisine bronşektazi teşhisi konularak ameliyat olduğunu ve sol akciğerinin tamamının alındığını belirten Öğrü, tam sağlığına kavuştuğunu düşünürken, kusma, halsizlik gibi şikayetlerle tekrar hastaneye gittiğini belirtti. Yapılan tetkiklerin ardından kendisine böbrek yetmezliği teşhisi konulduğunu anlatan Şehmuz Öğrü, teşhis konulduktan hemen sonra diyalize alındım. 1 yıl boyunca diyalize girdim dedi. Diyalize girdiği süre içinde çok sıkıntı çektiğini anlatan Şehmuz Öğrü, diyalize girdiğimde kendimi yarı ölü gibi hissediyordum. Hayattan hiç zevk almıyordum diyerek Allah bana bir can verdi, eşim ikincisini verdi. Onun sayesinde hayata tekrar merhaba dedi. Eşime ve aemliyatı gerçekleştiren tüm organ nakli ekibine çok teşekkür ediyorum dedi.

TEREDDÜT BİLE ETMEDİ

Hiç düşünmeden eşine böbreğini vermeyi kabul eden Halime Öğrü ise eşine böbreğini bağışlayarak ona ikinci bir şans vermenin çok güzel bir duygu olduğunu söyleyerek, herkesin yakınlarına organını bağışlaması gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16 yıllık eşine hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN