Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'da 2 bin fakir belirlendi

Giriş Tarihi: 11.6.2013

Vali Yardımcısı Kadri Canan, Isparta'daki tüm yardıma muhtaç aileleri tespit ettiklerini belirterek, gereken desteği sağladıklarını ifade etti

Isparta'da sosyal politikaların başarıyla uygulandığı illerden biri oldu. Sosyal hizmetlerden sorumlu Vali Yardımcısı Dr. Kadri Canan, Isparta'daki tüm fakirlerin tespit edildiğini belirterek, şu anda 2 bine yakın aileyle ilgilendiklerini söyledi. Canan, "Isparta'daki tüm fakirleri tespit ettik. Bu vatandaşlarımıza her yıl vakfımızdan kömür, yemek ve belli miktarda parasal yardımı ile çocukları için eğitim yardımı yapılıyor. Yardım yaptığımız vatandaşlarımızın tüm bilgileri için dosyalar oluşturuldu. Detaylı olarak bilgilerini tutuyoruz. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın, dul ve yetimler ile yaşlıların kişisel özelliklerine kadar bilgi sahibiyiz. Bu bilgiler ilimizdeki sosyal politikayı yükseltici rol oynuyor" dedi.

BAŞARILI SOSYAL POLİTİKA

Isparta'da başarılı bir sosyal politika uygulandığını belirten Canan, "2 bine yakın fakir ailemizin içerisinde boşanmış, bölünmüş aileler var. Onlarla özel olarak ilgileniyoruz. Vakfımız ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'ndeki uzmanlarımızla birlikte onlarla ilgileniyoruz. Muhtarlar ve sivil toplum örgütleri ile çok iyi diyalogumuz var. Bu güzel diyalog ilimizi kucaklayıcı bir imkân sağladı. Bu işe gönül verdik. Gerek benim gerekse Valimizin telefonları 24 saat açıktır. Herkes arayabiliyor" diye konuştu.

BOŞANMIŞ KİŞİLER İÇİN

Canan, boşanmış kişilerin bir işe girmeleri konusunda İŞKUR'la ortak çalışma yaptıklakrını belirterek, "Balık yemeyi değil, balık tutmayı öğrenir hale getirme amacındayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'da 2 bin fakir belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN