Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütüğü en hızlı kesen belirlendi

Stihl Timbersports Odun Kesme Yarışması Türkiye Şampiyonası sona erdi. 8 sporcu kıyasıya mücadele etti

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Stihl Timbersports Odun Kesme Yarışması Türkiye Şampiyonası sona erdi. Bir alışveriş merkezinin bahçesinde, motorlu ağaç testere firması Stihl Timbersports tarafından düzenlenen Odun Kesme Yarışması Türkiye Şampiyonasının son gününde "Profesyonel" etabında 8 sporcu yarıştı. 6 ay eğitim alan sporcular, motorlu testere, tek taraflı testere, yatay ve dik kütük olmak üzere 4 kategoride mücadele etti.

ŞAMPİYON YİNE AYNI
Yarışmada Murat Baş birinciliği, Seral Çelik ikinciliği, Alparslan Balaban üçüncülüğü, Hüseyin Avni dördüncülüğü ve Murat Demir beşinciliği elde etti. Dereceye giren ilk 5 sporcu ekim ayında Almanya Stuttgart'da düzenlenecek dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Geçen yıl da şampiyon olduğunu hatırlatan Baş, Almanya'da da aynı başarıyı göstermek istediğini belirtti. 2006 Avrupa ve 8 yıldır İngiltere'de üst üste odun kesme şampiyonu olan Spike Milton, seyircilere odun kesme gösterisi sundu.

TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEKLER
Yarışmada Murat Baş birinciliği, Seral Çelik ikinciliği, Alparslan Balaban üçüncülüğü, Hüseyin Avni dördüncülüğü ve Murat Demir beşinciliği elde etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütüğü en hızlı kesen belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN