Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük karne sevinci

Giriş Tarihi: 15.6.2013

Antalya'da 415 bin öğrenciye karneleri dağıtıldı. Rehberlerin topladığı paralarla alınan 22 bin kitap da Vali Öztürk'ün de katılımıyla karnesini getiren öğrencilere ücretsiz verildi

Antalya'daki 415 bin öğrenci karne heyecanı yaşarken, 23 bin öğretmen de öğrencilerini yaz tatiline uğurladı. İki turizm acentesinin rehberlerinin topladığı 140 bin TL karşılığında alınan 22 bin kitap ise Atatürk Parkı'na kurulan stantlara gelen her öğrenciye karnelerini gösterme kaydıyla ücretsiz verildi. Vali Sebahattin Öztürk de çocukların kitap heyecanına ortak oldu.

BOL KİTAP OKUYUN

Karne töreni, Vali Yardımcısı Turan Eren'in katılımıyla Konyaaltı'daki Abdurrahman - Neriman Bileydi İlköğretim Okulu'nda yapıldı. Önce anaokulu, ardından ilkokul sınıfına giderek karne ve hediye kitapları dağıtan Eren, 850 resmi, 100'e yakın özel okulda yaz tatilinin başladığını söyledi. Her yıl 15- 20 bin çocuğun okula başladığı Antalya'nın eğitim kalitesinin her geçen yıl arttığını belirten Eren, karne alan 415 bin öğrencinin 3 ay sürecek tatil sürecinde kitap okumalarını tavsiye etti. Önce Perge'deki sütunların ayağa kaldırılması, ardından Myra Antik Tiyatrosu'nun restorasyonu için rehberleriyle para toplayan NBK Touristic Genel Müdürü Recep Yavuz, bu yıl öğrencilere karne karşılığı ücretsiz kitap dağıtma sözünü de tuttu. Atatürk Parkı'nda kurulan stantlarda 22 bin kitabı sergileyen rehberler, karnelerin üzerine gülümseyen yüz şeklinde damga vurarak kitapları dağıttı.

SENEYE 40 BİN KİTAP VAADİ
Bu yılın kültür projesinde ilk kez RSD Touiristic ile yabancı bir turizm şirketinin katkı koyduğunu vurgulayan Recep Yavuz, "NBK Touristic'in 350 rehberi ile birlikte RSD Touiristic de katkı koydu. Aramızda 8 ayda 22 bin kitap parası topladık. Seneye umarım 40 bin kitap olur" dedi. Parka gelen Vali Sebahattin Öztürk de çocuklara karnelerini görme kaydıyla kitap dağıtımı işine yardım etti. Projenin fikir babası Recep Yavuz, Vali Öztürk'e proje anısı kitaptan oluşan insan heykelciği hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük karne sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN