Nedeni magandalar çıktı

AÜ Hastanesi önündeki mesai saati sonrası asansörü kapatılan üstgeçidi işleten Büyükşehir Belediyesi, asansörlerin gece tuvalet olarak kullanılmasından şikayetçi

Giriş Tarihi: 16.6.2013
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi önündeki üstgeçidin işletilmesinden sorumlu olan Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, buradaki asansörün mesai saatleri dışında kapatılmasının mağduriyet yarattığından haberdar olmadıklarını söyledi. Konuyu SABAH Akdeniz'in "Kimdir bu işgüzar" başlıklı manşet haberinden öğrenen belediye yetkilileri durumu inceleyerek nedenini ortaya çıkardı. Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Derneği Başkanı Mehmet Şahan ile Engelliler Sanat Evi Başkanı Hülya Bostanoğlu'nun üyeleriyle birlikte üstgeçit önünde toplanıp yetkililere seslendiğinden de habersiz olduğunu belirten Fen İşleri Daire Başkanı Sebahat Çevik, "2 hafta öncesine kadar 17.00'de kapanıyormuş. Bunun nedeni de asansörlerin gece tuvalet olarak kullanılması. Sabah gelen personel, asansör değil, ne yazık ki tuvalet temizliği yapıyor" dedi.

56 PERSONEL GEREKİR

Temizliği Park Bahçeler Müdürlüğü personelinin yaptığını kaydeden Çevik, "Diğer üst geçitlerde büfeler var ve asansörlerin anahtarları büfelerde. Büfe gece kapandığında asansörü de kilitliyor" dedi. 14 üst geçitteki asansörün 7/24 çalışması için 56 personele ihtiyaç duyulduğu kaydeden Çevik, "Asansörlerde güvenlik zafiyeti var. Gece bir arıza olsa, içinde insan kalsa, kim müdahale edecek?" dedi. Çevik, "AÜ'deki üst geçitte, en azından üniversite güvenliği kontrol yapsa, sorun çözülür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nedeni magandalar çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN