Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatronun gurur günü

Giriş Tarihi: 17.6.2013

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 20'ncisini düzenlediği Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği, ödül töreni ile kapandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği'nin ödül töreni Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşti.

YAŞAM BİÇİMİ
Ödül törenin açılış konuşmasını yapan ABT Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, 20 yıldır buradaki gençlerin enerjisiyle bu şenliği gerçekleştirdiklerini belirterek, "İyi ki varsınız. İyi ki sanat var. Tiyatro var" dedi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Deniz Filiz ise şöyle konuştu: "Tiyatro bir yaşam biçimi. Antalya artık bir kültür, bir festivaller şehridir. Kültür çalışmaları çok önemlidir. Bu sanatı yaşatan Başkanımız Akaydın'a çok teşekkür ediyoruz. Nice 20 yıllara."

İŞTE ÖDÜLLER
Gecede genç tiyatrocular şenliğin 20'nci yıl şarkısını seslendirdi. Oyunlardan kısa performanslarında sergilendiği gecede renkli görüntüler oluştu. Ödül töreni büyük heyecana sahne oldu. ABT oyuncularından oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda ödüller sahiplerini buldu. 'En İyi Yönetmen' ödülünü Bursa Nilüfer Feriha Uyar Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin 'Göç' adlı oyunun yönetmeni Talip Aydemir ve Kabataş Erkek Lisesi'nin 'Babaannem Yüz Yaşında' adlı oyunun yönetmeni Figen Yalçınkaya aldı. 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi'nden 'Yaşlı Hanımın Ziyareti' oyunundaki performansıyla Melika Durukan'a verildi. 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü Kabataş Erkek Lisesi'nden 'Babaannem Yüz Yaşında' oyunundaki rolüyle Emircan Melek ve İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi'nden 'Yaşlı Hanımın Ziyareti' oyunundaki performansıyla Uğur Can Demirci kazandı. 'En İyi Ekip Performansı' ödülünü Bursa Nilüfer Feriha Uyar Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin 'Göç' oyunu ve Kabataş Erkek Lisesi'nin 'Babaannem Yüz Yaşında' oyunu kazandı. 'En İyi Dramatik Kurgu Ödülü' ise Bursa Nilüfer Feriha Uyar Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin 'Göç' oyununa verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatronun gurur günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN