Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sessiz Doğa Projesi'

Giriş Tarihi: 18.6.2013
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yenişarbademli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Gülcü, TÜBİTAK kapsamında Türkiye'de ilk defa işitme engelli bireylere doğa eğitimi verilmesine yönelik Sessiz Doğa projesini başlattıklarını söyledi.

DOĞA EĞİTİMİ

Doç. Dr. Gülcü, doğa ve engelli kelimelerinin aynı cümle içerisinde kullanmak bile zorken, SDÜ öğretim üyelerinin işitme engelli öğrencilere bir haftalık Isparta, Antalya, Burdur ve Konya illerini kapsayan doğa eğitimi vereceklerini belirtti. Doç. Dr. Gülcü, projedeki temel amacın, proje çerçevesinde hedef kitle olarak engelli öğrencilere yörede yer alan milli park, tabiat parkı ve ekolojik - biyolojik öneme sahip alanları, müzeleri, yaban hayvanlarıyla buluşabilecekleri alanları ve bu alanlar bazında biyolojik ve ekolojik obje, kavram, doğal olay ve oluşumların tanıtılması olduğunu vurguladı.

ÖZGÜVEN SAĞLAYACAK
Öğrencilerin doğa ve çevresindeki sosyal dokuyu bir dershane ve bir laboratuvar gibi algılayarak doğa ve toplumu anlayabilme becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmanın, projenin amaçları arasında olduğunu söyleyen Gülcü, "Doğanın gerçek dilini kullanarak, çevre eğitiminde disiplinler arası ve bütüncül bir eğitim-öğretim programı geliştirebilecek ve doğa farkındalığı oluşturulacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sessiz Doğa Projesi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN