Türel: Oyunun şekli değişmiştir

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, Türkiye üzerinde oynanan oyunların şeklinin değiştiğini belirterek, 'Bu daha da ustacadır' dedi

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Menderes Türel, Yeni Büyükşehir Yasası dolayısı ile kapanacak Ak Partili Belde Belediye Başkanları ile bir toplantı yaptı. Türel, Ankara Rixos Otel'de gerçekleştirilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile çok sayıda Bakan ve Genel Başkan Yardımcısı'nın da katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, günlerce süren "Gezi Parkı" olaylarına değindi.

GELECEĞİ KONUŞMAK İÇİN

Toplantıyı, güzel bir beraberlikle, bundan sonrasını konuşmak için düzenlediklerini açıklayan Türel, olaylarla ilgili şunları söyledi: "Türkiye, dışarıda planlanmış bir süreçten geçiyor. Birkaç ağaç protestosu görüntüsünün ardında, masum bir sivil protesto görüntüsü altında aslında sinsi bir plan yatıyor. O kadar sinsi bir plan ki arka yüzünü bilmeyenler anlayamaz. Saf, masumane vatandaşların bir kısmı, gençler ustaca alet ediliyor" dedi.

DAHA USTACA BİR OYUN

Bunun eski bir oyun olduğunu belirten Türel "Ama artık oyunun şekli değişmiştir, oyunun aktörleri, araçları değişmiştir. Bu oyun geçmişteki oyunlardan çok daha ustacadır. O kadar ustaca ki New York Times'ta ilan veriliyor. Yabancı basında sipariş yazılar yazdırılıyor. Ama içeride kimse bunun anlamını, nedenini ve nasılını sormuyor. Geçmişte bu işler farklı güçlerle yapılırdı. Ama bu çağda artık sivil itaatsizlik eylemleriyle yapılıyor. Artık bu işlerde saf ve temiz öğrencileri, taraftar kulüplerini kullanıyorlar. Bu işin arkasını bilmeyenler anlayamaz, sanki halk hareketi gibi algılanır. Muhalefet partisi yandaşları da bunların arkasına takılır. Sivil bir hareket gibi görünür. Ama gerçekte bu da yeni bir darbe şeklidir. Türkiye'ye bir tuzak kurulmuştur. Asıl hedef demokrasidir, asıl hedef büyük Türkiye'dir. Bugün büyük Türkiye ve demokrasinin mimarı Recep Tayyip Erdoğan olduğu için ilk hedef Sayın Başbakanımızdır" diye konuştu.

BU BİR SON DEĞİLDİR

Belde belediye başkanlarına hitaben, "Başkanlıklarımızın sona erecek olması, bir son değildir, olmayacaktır" diye seslenen Türel, şöyle devam etti: "Tam tersine yeni bir başlangıçtır. Beraber çalışmaya devam edeceğiz. Bu nedenle bugün bundan sonrasını konuşacağız. Sizler bizim gönlümüzde her zaman başkanımızsınız ve sizin emeğinizin, tecrübenizin her zaman başımızın üstünde yeri vardır. İnşallah her zaman hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Daha yapacak çok iş var, hizmet edeceğimiz çok yer var. Ak parti bir hizmet partisidir. Biz baştan beri Sayın Başbakanımızın liderliğinde millete efendilik değil, hizmetkârlık yapacağız dedik ve öyle yaptık, yapmaya gayret ediyoruz. Bu hizmet başarısı elbette bu partinin mensuplarının karşılıksız, fedakâr hizmet aşkı ile elde edilmiştir. Bu partinin temelinde fedakârlık ve sabır vardır. Bu partinin genel başkanı bir şiir yüzünden Pınarhisar cezaevinde 4 ay mahpus oldu. Oradan buraya çile ve sabırla gelip, milletin gönlüne taht kurdu."

TEK MAKAM DEĞİL

Konuşmasını kendisinden örnekler vererek sürdüren Türel, "Siyasette hizmet makama bağlı değildir. Ben seçim kaybettim, ama parti çalışmasını bir gün dahi aksatmadım. Hiçbir sıfatım olmadığı halde Antalya'da teşkilatımızla çalışmaya devam ettik, siyaset akademisinde Türkiye'nin her yerine gidip çalışmaya devam ettik. Başkan olduğum zaman da olmadığım zaman da dedim ki bu saflarda yer almış olmak, bu davanın neferi olmak, bu hizmete bir parça tuz ilave edebilmiş olmak, hayatım boyunca taşıyacağım şereftir. Bir gün bana düşen görev partimin önünde bekçilik yapmaksa onu da şapkayı giyer büyük bir şerefle yaparım. Beldeleriniz için, hemşehrileriniz için de üzüntüye mahal yoktur. Bu kanunu halka en iyi siz anlatabilirsiniz. Bundan sonra il ve ilçe belediyelerinin gelirleri artacak, hizmet kabiliyetleri artacak ve en ücra köşeye bile da iyi hizmet götüreceğiz. Sizler bunun öncüsü, takipçisi olacaksınız. Aslında belde belediyelerimizi kapatmıyoruz. Bu birimleri ilçe ve büyükşehir hizmet birimlerine dönüştürerek, daha güçlü ekonomisiyle personelini de koruyarak vatandaşın hizmetine sunuyoruz."

SİVİL İTAATSİZLİK DARBESİ
Önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Türel, kouşmasını şöyle tamamladı: "Geride durmayacaksınız, tam tersine beldelerinize daha fazla hizmet götürmek için çalışınız. Sizler artık partimizin öncüleri olarak daha fazla koşturacaksınız. Seçimde liderlik bölgelerinizde yine sizde olacak. Biz de sizlerle çalışacağız ve taleplerinizi yerine getirmek için gayret sarf edeceğiz."

TEK VÜCUT OLMALIYIZ
Türel, "Bu seçim küresel odaklara teslim olma veya dik ve bağımsız durma seçimi. Bu seçim, sivil itaatsizlik darbesine karşı sessiz çoğunluğun seçimidir. Şunu unutmayalım, Gezi parkı bitecek başka şey çıkaracaklar, sürekli olarak kargaşa çıkarmaya çalışacaklar. Mezhep ayrımı kışkırtacaklar, terörü kışkırtabilirler. Yeni terör saldırıları yapabilirler. İçimize nifak sokmaya zaten çalışıyorlar. Nifak saldırısı artarak devam edecek. Bu nedenle her zamankinden daha fazla tek vücut olmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Oyunun şekli değişmiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN