Akaydın duruşmada suçlamaları reddetti

Giriş Tarihi: 20.6.2013

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, A,Kent davasında ifade verdi. Suçlamaları kabul etmedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Genel Sekreter Mehmet Aktekin, Hukuk Müşaviri İlker Gedik ile birlikte 5 Belediye Meclis üyesi, Genel Sekreter yardımcıları, belediye personeli ile birlikte A-Kent firması yetkilerinin aralarında bulunduğu toplam 24 kişi hakkında "İhaleye fesat karıştırma, irtikap ve edimin ifasına fesat karıştırma" suçlamalarıyla açılan dava, 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Duruşmaya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karaman dışında sanıkların tamamı katıldı.

HUKUKA AYKIRI İDDASI

Başkan Akaydın duruşmaya gelirken yüzlerce partili destek verdi. Duruşma kimlik tespitinin ardından avukatlar savcılık iddianamesinin hukuka, anayasaya ve Avrupa İnsan Hakları sözleşmesine aykırı olduğunu belirterek dosyanın aide edilmesi gerektiğini söyledi.

DANIŞTAY KARARI VAR

Duruşmada kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Başkan Akaydın, "İhaleye fesat karıştırılması söz konusu olamaz. Danıştay kararı ile de bu ortadadır. İhale komisyonu belediye encümen üyeleri ile belediye bürokratlarından oluşur. Benim ihale komisyonu seçmen söz konusu değildir. Encümeni meclis seçer" dedi. Mahkeme başkanının, "Encümende niye başka partiden üye yok" sorusuna ise Akaydın, "Belediye encümenini meclis seçer. Encümen belediyeyi kazanan partinin üyelerinden oluşur" açıklaması yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akaydın duruşmada suçlamaları reddetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN