Sevimçok: Yasa, içki satışlarını arttıracak

Giriş Tarihi: 22.6.2013
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, yeni düzenlemenin alkol satışlarını arttıracağını iddia etti. Akşam 1 kadeh içki içmek isteyen birinin saat 22.00'den sonra alkol satışı yapılmayacağı için ihtiyacından fazlasını temin edeceğini söyleyen Sevimçok, bu düşüncenin içki satışlarında artış yaratacağına inandığını belirtti.

SÜRE UZAYABİLİRDİ

Sürenin uzatılması taleplerini haklı bulduğunu ifade eden Sevimçok, "Antalya sıcak ve yaz akşamlarının uzun olduğu bir bölge. Alkol satışı Antalya gibi sahil şeritlerinde daha uzayabilir. Gece 24.00'a kadar uzatılabilirdi ama yapılmadı" diye konuştu.

AVM ÇAĞRISI

Yasanın alışveriş merkezleri ile küçük esnafı aynı kefeye koyduğunu aktaran Sevimçok, "AVM'ler saat 22.00'de kapanıyor. Küçük esnaf hiç değilse AVM'ler kapandıktan sonra biraz daha iş yapma şansına sahipti. Şimdi bakkal ve büfeler AVM'ler ile yan yana kondu. Bizi sıkıntıya sokan bu. Madem böyle bir uygulama olacak AVM'lerin açılış kapanış saatlerini düzenlesin" dedi. Sevimçok, sahil bandı için kırmızı ya da yeşil bir hat çekilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevimçok: Yasa, içki satışlarını arttıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN