Hırsızlar açık kapı ve pencere sever

Kavurucu sıcakların başlamasıyla gece balkon kapısı ve pencerelerini açık bırakarak yatan vatandaşlar nedeniyle ev hırsızlarının iştahı da kabarıyor

Giriş Tarihi: 25.6.2013
Antalya'da kavurucu sıcakların başlamasıyla gece balkon kapısı ve pencerelerini açık bırakarak yatan vatandaşlar nedeniyle ev hırsızlarına gün doğuyor. Hırsızlık Masası dedektifleri ise sıcak yaz aylarında evden hırsızlık olaylarında ciddi artışlar olduğunu belirterek vatandaşları, "Hırsızların bir yıldır dört gözle beklediği sıcaklar başladı. Özellikle ev hırsızları açık kapı ve pencere sever. Geceleri uyurken kesinlikle pencere ve kapıları kapatınız" diye uyarıyor.

KAPI VE PENCERELERE DİKKAT

Antalya'da kavurucu yaz sıcakları ve aşırı nem en yüksek seviyeye çıktı. Gece saatlerinde sıcağın aşırı nemle birlikte 30 derece hissedildiği kentte vatandaşlar evlerinde kapı ve pencereleri açık bırakıp derin uykuya dalıyor. Sabah kalktığında ise para cüzdanı, değerli eşyalar ile cep telefonunun olmadığını görüyor. Hırsızlar için kapısı açık bırakılan balkon kaçıncı kat olursa olsun fark etmiyor.

HIRSIZA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Masası yetkilileri yaz aylarında açık bırakılan balkon kapısı ve pencerelerin hırsızlara davetiye çıkardığını söyledi. Vatandaşların daireleri kaçıncı katta olursa olsun kapı ve pencerelerini kapatmalarını isteyen polis, "Hırsız açık balkon kapısı ve pencereyi gördüğünde bir şekilde oraya çıkıyor. Elini kolunu sallaya sallaya soygunu yapıp rahat bir şekilde gidiyor. Vatandaşlarımız kesinlikle buna dikkat etmelidir" dedi.

TERAS KAPISINI KONTROL EDİN

Hırsızlık masası dedektifleri yaz aylarında hırsızların en çok hırsızlık yöntemlerinden birisinin de terastan alt kata inmek olduğunu söyledi. Hırsızların açık bırakılan çatı ve teras kapısından içeri girdiğini ve terastan alt kata çamaşır demirleri ve ip yardımıyla indiğini, bu şekilde de yüzlerce soygun gerçekleştirildiğini kaydetti. Polis, bu nedenle apartman yöneticilerinin çatı katı ve teras kapılarını kilitli bulundurmasına mutlaka dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızlar açık kapı ve pencere sever
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN