Turizmciler BAKA'kaldı

BAKA'nın 2010'da başlayan mali destek programı, gerçeğe dönen hayaller ve ilginç başarı hikayelerini ortaya çıkardı

Giriş Tarihi: 25.6.2013
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA), 2010 yılında yürütmüş olduğu Mali Destek Programı'nda başarılı olmuş 18 kurum ve firmanın başarı öyküsünü kitaplaştırdı. "İyi proje mutlaka destek görür" sloganı ile hazırlanan kitapta, gerçeğe dönen hayaller ve ilginç başarı hikayeleri var.

TURİZM 'İKİ'LEDİ

Destek programının adı "Sanayi ve Turizm Sektöründe Rekabetçiliğin Arttırılması" olsa da başvuran ve destek alan şirketlerin büyük çoğunluğunu sanayi şirketleri oluşturdu. Turizm sektöründen ise 2 farklı proje destek aldı ve gerçeğe döndü. 2010 yılında 10 milyon liralık kaynak aktarılarak gerçekleştirilen programda, turizmin aldığı katkı payı ise 500 bin lira seviyesinde kaldı.

TARIM VE MERMER ÖNE ÇIKTI

Destek alan projeler arasında, "güneş enerjisi ile sulama sistemi", "zambak ve papatya yağı üretimi" gibi tarım sektörü ve "atık mermerlerin balkon korkuluğu üretiminde değerlendirilmesi" gibi mermercilik sektörü gibi bölgenin öne çıkan sektörleriyle ilgili projeler yer aldı.

VİZYONER KAYMAKAM

Turizm sektöründen ise destek alan iki ilgi çekici proje kitapta yer aldı. Bunların ilki Alanya Kargı Vadisi'nde 1 milyon 400 bin liralık "Aromatik Cennet Vadisi" projesi… Alanya Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin projesi için 361 bin lira BAKA'dan destek alındı. Projenin başındaki isim ise Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir. REM Turizm şirketi, Burdur Bucak Karacaören Köyü'nde Göl Evleri Yatırım Projesi için BAKA'dan 243 bin lira destek aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmciler BAKA'kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN