Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meyvecilik temsilcileri Antalya'da buluşacak

Antalya'da yapılacak FRUTECH Meyvecilik Fuarı'nda ulusal ve uluslararası sektör temsilcileri buluşacak

Giriş Tarihi: 26.6.2013
Antalya'da 24-26 Ekim tarihleri arasında Cam Piramit'te yapılacak olan FRUTECH Meyvecilik Fuarı'nda ulusal ve uluslararası sektör temsilcileri biraraya gelecek. FRUTECH Meyve Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı için Meyvecilik Danışma Kurulu oluşturuldu. Meyvecilik Danışma Kuruluna TAGEM Bahçe Bitkileri Araştırmaları Dairesi Başkanı Dr. Nejdet Kaplan başkanlık etti. Danışma kurulunda, üniversite, bürokrasi ve STK temsilcileri katıldı.

ORTAK DİL VURGUSU
Ülkemizde ilk defa meyvecilik sektörün bir araya getirecek olan bu fuar, meyvecilik sektörü adına önemli bir adım olarak gördüklerini dile getiren katılımcılar, meyve sektörü adına ve fuar ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Fuar hakkında bilgi veren MSK Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı M. Sedat Kolcuoğlu, "Ülkemizde tarım sektörü adına ihtisas fuarlarının yaygınlaştırılması gerekir. İhtisas fuarları yaparken içeriği mesleki bilgilerle donatılması ve katılımcılarla ortak dil oluşturulması gerekmektedir" dedi.

DESTEK SÖZÜ VERDİ

TAGEM Daire Başkanı Dr. Nejdet Kaplan "Enstitümüzde meyvecilikte adaptasyon denemeleri ile ıslah çalışmaları yapılmaktadır. Genel Müdürlüğümüz bu çalışmaları yürütürken sektör ile işbirliği yapmakta ve birlikte hareket etmektedir. Frutech meyvecilik fuarı da ülkemiz sektörü adına faydalı olacağına inanıyoruz. Genel müdürlük olarak fuarın başarılı geçmesi için her türlü desteği vereceğiz" dedi. Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Alaattin Gülal, "Merkez birliği bünyesinde 165 üyemiz bulunmaktadır. Birlik yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte yaklaşık 500 kişilik bir grupla fuara katılım sağlayacağız" diye konuştu. EXPO2016 Antalya Genel Sekterliği adına katılan Bedrullah Erçin, yaptığı sunu da, Expo alanının çeşitli meyve ağaçlarının dikileceğini ve bu konu ile yaptıkları çalışmalarının tanıtımını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meyvecilik temsilcileri Antalya'da buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN