Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serik'te 6 mahallenin içme suyu sorunu çözüldü

Giriş Tarihi: 26.6.2013 15:52

Antalya İl Özel İdaresi, Serik ilçesine bağlı Sarıabalı ve Deniztepesi köylerine bağlı toplam 6 mahallenin içme suyunu karşılayacak modern bir tesis kurdu.

Projesi, ihalesi ve kontrolü İl Özel İdaresi'ne ait içme suyu inşaatı önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak. Uzun zamandır yapılan sondaj çalışmaları sonucu kaynağa ulaşan Antalya İl Özel İdaresi ekipleri Deniztepesi'ne bağlı; Cinlicami ile İsmail Kulu, Sarıabalı köyüne bağlı; Tombullar, Herdem, Gölbecik ve Kısık mahallelerine temiz içme suyu sağlayacak. Yapılan bu projeyle bölgenin içme suyu sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Tarım ve Altyapı Hizmetleri Dairesi'ne bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin araştırmaları sonucu 24,5 metre derinlikten çıkartılan içme suyunun bölgedeki evlere ulaşabilmesi için 2 bin 506 metresi terfi, 15 bin 901 metresi şebeke hattı olmak üzere toplam 18 bin 407 metre boru hattı döşendi.

İki köye bağlı 6 mahalleyi içme suyu sorunundan kurtaracak çalışma kapsamında 75 tonluk depo inşa edildi. İhalesi ve kontrolü Antalya İl Özel İdaresi tarafından yapılan içme suyu inşaatının projesi 2012 yılında hazırlanmış, 26 Haziran 2012 tarihinde de inşaatına başlanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serik'te 6 mahallenin içme suyu sorunu çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN