Yaya kenti eğitimleri başlatıldı

Giriş Tarihi: 26.6.2013

Yaya Öncelikli Kent Antalya projesi kapsamında Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile sürücü kurslarının personeline eğitim verildi

Yaya Öncelikli Kent projesinde önemli adımlardan biri daha atıldı. Antalya Sürücü Kursları Derneği tarafından Dedeman Otel'de düzenlenen programda, Antalya Emniyet Müdürlüğü, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ile özel sürücü kurslarından 25'er kişiye eğitim verildi. İlk derse katılan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, yapılacak eğitim çalışmasının da Yaya Öncelikli Kent Projesi'nin önemli bir aşaması olduğunu ifade etti. Çalışmada 75 kişinin projenin uygulanabilirliğini yükseltmek amacıyla eğitim alacağını belirten Yüksel, "Arkadaşlarımız sertifikaları aldıklarında heyecanları daha da yükselmiş olarak Antalya'da hem milli eğitim sektöründe, hem emniyet camiasında, hem de sürücü adaylarıyla çalışmalara devam edeceğiz" dedi.

EN HAREKETLİ KENT

Her yıl trafiğe çok sayıda aracın katıldığını ve kentleşme düzeyinin yükseldiğini dile getiren Yüksel, buna bağlı olarak trafiğin Türkiye'de daha da ağırlaşan bir konu haline geldiğini söyledi. Bu nedenle yaya önceliği ve güvenliğinin daha da önemli hale geldiğini dile getiren Yüksel, "Antalya bir yandan turizm kenti, bir yandan kendi dinamikleri var. Türkiye'nin trafiği en hareketli kenti. Bu bizi her yıl daha duyarı olmaya, disiplinli çalışmaya yönlendiriyor" şeklinde konuştu.

AMAÇ FARKINDALIK

Antalya Özel Sürücü Kursları Derneği Başkanı Nazmi Acan ise projenin Antalya'daki pilot noktalarda başarıyla uygulandığını kaydederek, vatandaşlarda farkındalık yarattığını söyledi. Projenin sürekli olması ve kent genelinde uygulanmasını istediklerini dile getiren Acan, eğitim sonunda sertifika verilecek 75 personelin görev alanlarına göre faaliyet göstereceklerini bildirdi. Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinatörü ve Yaya Öncelikli Kent Antalya Projesi Uluslararası Koordinatörü Baki Karaçay tarafından katılımcılara proje detayları ve yürütülecek çalışmalar hakkında eğitim verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaya kenti eğitimleri başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN