Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucuya karşı omuz omuza savaş

Giriş Tarihi: 27.6.2013

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü ile ilgili yapılan açıklama ile ciddi uyarılar yapıldı

Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ile Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü ile ilgili bir açıklama yaptı. Emniyet Müdürü Sağlam, uyuşturucu madde kaçakçılığına yönelik çalışmalarla ilgili bilgi verirken, Genel Sekreter Taş ise alkol ve madde bağımlılarının tedavisiyle ilgili konuştu.

OPERASYONEL VE ÖNLEYİCİ

Mustafa Sağlam, polis teşkilatının son yıllarda sokak satıcılarına yönelik sürdürdüğü sistematik operasyonlarla kentlerdeki uyuşturucu madde arzına yönelik etkin çalışmalar gerçekleştirdiğini vurguladı. Sağlam, "Antalya polisinin uyuşturucu ile mücadele çalışmalarının gerek operasyonel, gerek önleyici projelerle bundan sonra da hız kesmeden devam edecektir" diye konuştu.

SADECE GÜVENLİK yetmez

Madde kullanımının, birçok suça zemin hazırlaması nedeniyle sosyal dokuyu bozduğunu, kişisel gelişim ve başarıyı olumsuz etkilediğine değinen Sağlam, "Toplumsal kalkınma ve istikrara büyük darbe vurmaktadır. Madde kullanımı sorununun çok yönlü olması nedeniyle, sadece güvenlik tedbirleriyle sonuç almak mümkün değil. Uyuşturucu madde arzının engellenmesine yönelik operasyonların yanı sıra, madde kullanımı riskine karşı, koruyucu sosyal projelerin uygulanması da önemlidir" diye konuştu.

GENÇ YETİŞKİNLERDE YAYGIN

Genel Sekreter Taş ise Türkiye ve dünyada uyuşturucu madde alım oranlarının artmakta olduğunu, maddeye başlama yaşlarının ise gittikçe düştüğünü ifade etti. Taş, Antalya'da alkol ve madde bağımlılarını tedavi eden tek merkezin Akdeniz Üniversitesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Uygulama ve Araştırma Merkezi olduğunu hatırlatarak, "Merkez 20 yataklı imkanları ile artan hasta sayısının ihtiyacını karşılayamıyor. Antalya'da 100 yataklı (AMATEM ) yapılması, 2014 yatırım planına alınmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucuya karşı omuz omuza savaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN