Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karanlığı aydınlandı

Eşi ve kayınvalidesinin desteği sayesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Çamlıbel Aile Danışma Merkezi'nde okuma yazma öğrenen 49 yaşındaki Fatma Cengiz, "Artık hayata kör bakmıyorum" diyor

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kentin değişik bölgelerinde hizmet veren aile danışma merkezleri okuma yazma kurslarıyla halka ışık tutuyor. Çamlıbel Sosyal Hizmetler Aile Danışma Merkezi okuma yazma kursuna eşi Güner Cengiz ve kayınvalidesinin desteği ile başvuran 49 yaşındaki Fatma Cengiz'in ikinci kademe okuma yazma kursunu bitirerek, sertifika almaya hak kazandı.

DESTEKÇİSİ KAYNANASI

Başarıya ulaşmasında kendisi ile aynı adı taşıyan 65 yaşındaki kayınvalidesi Fatma Cengiz'in büyük rolü olduğunu söyleyen Cengiz, "Kurstan artakalan vakitlerde kayınvalidem bana ders çalıştırıyor. Değişik arkadaşlar ve yeni çevre edindim. Aile Merkezi'nde benim gibi birçok arkadaşım okuma yazma öğrendi" dedi. Okuma yazma öğrendikten sonra hayata daha renkli baktığını vurgulayan Fatma Cengiz, "Artık gazete okuyabiliyorum. Yanımda birisi olmadan toplu ulaşım araçlarını kullanamıyordum. Tek başına istediğim yere gidiyorum. Hayata ve insanlara bakış açım değişti. Artık hayata kör bakmıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanlığı aydınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN