Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serik'te içme suyu atağı

Serik ilçesine bağlı Sarıabalı ve Deniztepesi köylerine bağlı 6 mahallenin modern içme suyu tesisi yapımı tamamlandı

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Antalya İl Özel İdaresi, Serik ilçesine bağlı Sarıabalı ve Deniztepesi köylerine bağlı toplam 6 mahallenin içme suyunu karşılayacak modern bir tesis kurdu. Projesi, ihalesi ve kontrolü İl Özel İdaresi'ne ait içme suyu inşaatı önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak.

BOL VE TEMİZ SU GETİRİLDİ

Uzun zamandır yapılan sondaj çalışmaları sonucu kaynağa ulaşan İl Özel İdaresi ekipleri Deniztepesi'ne bağlı; Cinlicami ile İsmail Kulu Mahallelerine ve Sarıabalı köyüne bağlı; Tombullar, Herdem, Gölbecik ve kısık Mahallelerine bol ve temiz içme suyu sağlayacak ve bölge de ki içme suyu sorununu ortadan kaldıracak çalışmayı tamamladı.

18 BİN METRE BORU HATTI

Tarım ve Altyapı Hizmetleri Dairesi'ne bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin araştırmaları sonucu 24.5 metre derinlikten çıkartılan içme suyunun bölge de ki evlere ulaşabilmesi için 2 bin 506 metresi terfi, 15 bin 901 metresi şebeke hattı olmak üzere toplam 18 bin 407 metre boru hattı döşendi. İki köye bağlı 6 mahalleyi içme suyu sorunundan kurtaracak çalışma kapsamında 75 tonluk depo inşa edildi. İhalesi ve kontrolü Antalya İl Özel İdaresi tarafından yapılan içme suyu inşaatının projesi 2012 yılında hazırlanmış, 26 Aralık 2012 tarihinde de inşaatına başlanmış olup inşaatın yüzde 95'lik bölümü tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serik'te içme suyu atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN