Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'yı iyi 'Tanır'

Giriş Tarihi: 29.6.2013
İki hafta önce Antalyaspor A.Ş. başkanlığını Gültekin Gencer'e devreden Hasan Akıncıoğlu, dün de Antalyaspor Kulübü Derneği'nin başkanlığını Nafiz Tanır'a devretti. Çoğunluk sağlanamadığı için 2 hafta önce ertelenen Antalyaspor Kulübü Derneği'nin kongresi dün yapıldı. Akıncıoğlu, daha önce açıkladığı gibi göreve devam etmeme konusundaki kararından geri adım atmadı. Kongrede sadece Nafiz Tanır başkanlığındaki liste oylamaya sunuldu. Nafiz Tanır başkanlığındaki 11 kişilik yönetim 3 yıllığına işbaşına geldi.

REFORMU O BAŞLATTI

Antalyaspor'da 90'lı yıllarda ve 2000'li yılların başında yönetim kurullarında görev alan Nafiz Tanır, artık kırmız-beyazlı kulübün 'gizli patronu' olan Antalyaspor Kulübü Derneği'nin başkanlık koltuğunda oturacak. Antalyaspor'da, altyapı reformu da 90'lı yıllarda ilk kez Nafiz Tanır tarafından başlatıldı. Burak Yılmaz da Tanır'ın Antalyaspor'da altyapıdan sorumlu yönetici olduğu dönemde minik takımda futbola başladı.

AKINCIOĞLU'DAN SİTEM

Hasan Akıncıoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, 5 yıl sürdürdüğü başkanlık görevi sırasında Antalya'daki belediyelerden ve şirketlerden yeterli destek göremediğini söyledi. Akıncıoğlu, "Belediyeler, yasa gereği profesyonel spor branşlarına destek olamayacaklarını öne sürüp işin içinden sıyrılıyor. Oysa Antalya dışındaki illerde profesyonel kulüpler, belediyelerin amatör spor fonlarından yararlanıyor. Ama Antalya'da bu nedense olmuyor" diye konuştu.

SORUNLAR BAŞTACI

Kongrede, üyelikleri silinenlerin yeniden üye kayıtlarının yapılması ve üye sayısının artırılması da gündeme geldi. Nafiz Tanır, oylamadan sonra yaptığı konuşmada, "Antalyaspor'un, çözüm bekleyen sorunları var. Biz bu sorunları sıkıntımız olarak değil, başımızın tacı olarak görüyoruz" diye konuştu.

Derneğin yeni yönetimi:
Nafiz Tanır
İsmail Bilal
Levent Barut
Ziya Erbaş
Şefik Öz
Murat Süğlün
Tahsin Aksoy
Kadri Cengaver
Cem Oğuz
Can Saraçoğlu
Aşkın Çomakoğlu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'yı iyi 'Tanır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN