Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köse'den çiftçiye müjde

Ak Parti İl Başkanı Köse, sulama ücretlerine yüzde 60'a ulaşan indirim yapılmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu kararının yürürlüğe girdiğini bildirdi

Giriş Tarihi: 29.6.2013
AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, üreticilere müjdeli haber verdi. Köse, sulama ücretlerine yüzde 60'a ulaşan oranlarda indirim yapılmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. Köse, üreticilerin talebi doğrultusunda milletvekilleri ile birlikte Orman ve Su İşleri Bakanlığı nezdindeki girişimlerin olumlu sonuçlandığını belirterek, 2013 yılı sulama birlikleri su kullanım hizmet bedellerinin revize edildiğini, su kullanım tarifelerindeki ücretlerde sulama gruplarına ve ürün çeşitlerine göre yüzde 60'a kadar değişen indirim yapıldığını bildirdi.

TALEBİ BAKANLIĞA TAŞIDIK

Köse, kararla birlikte üreticilere sulamada büyük kolaylık getirildiğini söyledi. Turizmin yanı sıra tarım sektörü açısından Antalya'nın çok önemli bir kent olduğunu belirten Köse, "Köylülerimiz ve üreticilerimizin sulama ücretlerine ilişkin şikayet ve taleplerini değerlendirdik. Milletvekillerimizle birlikte Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ile görüşerek, ücretlerin revize edilmesini, üreticilerimize kolaylık sağlanmasını istedik. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu bizzat konuyu takip ederek gerekli çalışmanın yapılmasını sağladı. Sulama ücretlerinde sulama grupları ve bitki türlerine göre yüzde 60'a kadar indirim yapılması kararlaştırıldı" dedi.

ÜRETİCİLERİMİZE BÜYÜK KOLAYLIK

Sulama ücretlerine yapılan indirimle üreticilerin hububatını, mısırını, pamuğunu, narenciyesini, sebzesini ve benzeri ürünlerinin sulamasını daha az maliyetle gerçekleştirme imkanına kavuştuğunu ifade eden Köse, "Revize çalışmasıyla mevcut tarifedeki sulama gruplarının sayısı azaltılarak; 6 grup olan cazibeli sulamalar 3 grup, 4 grup olan pompajlı sulamalar ise 2 grup olarak yeniden düzenlendi. Toplam 10 olan grup sayısı 5'e düşürüldü. Sulama grupları ve ürün çeşitlerine göre; yüzde 40 ile 60 arasında indirim yapıldı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köse'den çiftçiye müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN