'İkiyüzlü, riyakar'

AK Parti Milletvekili Bilgiç, Isparta Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binası açılışından sonra Belediye Başkanı Günaydın'ı topa tuttu. Bilgiç, Günaydın'ı hizmeti engellemekle suçladı

Giriş Tarihi: 2.7.2013
Isparta'da Belediye karşısındaki Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası yapılan yeni düzenlemelerin ardından, Pasaport Şube Müdürlüğü, Yabancılar Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü olarak açıldı. Ek bina açılışında iktidar ile muhalefet arasında buz gibi hava esti. Açılış sonrasında düzenlenen kokteylde Başkan Günaydın CHP'liler ile bir kenarda sohbet etti, iktidar kanadı da bahçenin başka bir bölümünde yer aldı. Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Belediye Başkanı Günaydın'ı topa tuttu, hizmeti engellemekle suçladı. Bilgiç, gazetecilere Belediye Başkanı Günaydın hakkında açıklamalar yaptı. Başkan Günaydın'ın kurdelesini kestiği tesisin yapımını engellemeye kalktığını iddia eden Bilgiç zehir zemberek konuştu.

MÜHÜRLEMEYE KALKTI

Bilgiç, "Başkan'ın yaptığı ikiyüzlülük ve riyakarlık. Bugün Emniyetin ek hizmet binasının açılışını yaptık. Bu hizmet binasının açılışı ile ilgili olarak inşaat başladığında açılışa katılan belediye başkanı mühürlemeye kalktı. Ruhsatı ile ilgili problemler çıkardı. O hizmetin oraya gelmesini istemedi. 'Belediyenin burnunun dibine geliyorlar, buradan kontrol altında tutmak istiyorlar' diye ipe sapa gelmez gerekçe ile ortaya çıkıp vatandaşa hizmet edecek tesise engel olmaya kalktı. Ondan sonra bugün geleceksin kurdelesini keseceksin. Belediye ile ilgili değerlendirmeyi vatandaşımız sandıkta yapacaktır" dedi.

HERKES İŞİNİ YAPSIN

Belediye Başkanı Günaydın'ın Karayollları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan çevre yolu düzenleme çalışmalarına yönelik eleştirilerini değerlendiren Bilgiç, "Ben bu tarz tartışmaları yersiz buluyorum. Herkes işini yapmalı. Yol yapmak, bizler için başka hizmetleri buraya getirmek, belediyelerin kendi görev alanındaki hizmetleri yapıyor olması tabiidir. Vatandaşlar bizleri bu yüzden dolayı seçti. Herkes kendi işine baksın. Geçtiğimiz haftalarda Pazar günü Karayolları Bölge Müdürü yardımcıları ile birlikte Isparta'ya geldi. Bütün çevre yolunu hep beraber gezdik. Bu tarz şeyleri pazarlama gayreti içinde değiliz" diye konuştu.

KORKMAZ'I DA ELEŞTİRDİ

Milletvekili Bilgiç'in eleştirilerinden MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz da nasibini aldı. Bilgiç şöyle konuştu: "Kendi hizmetiniz varsa, hizmetinizi paylaşmak isterseniz paylaşırsınız. Bu bir tarz meselesidir. Bunu yaparken gidip de kendi vekilinize saldırırsanız, ayıbınızı örtme adına başkalarına saldırırsanız hoş değildir. O seviyeye inmeyeceğim. Nevzat bey kardeşimiz Mecliste bir konuşma yapıyor. 'Önerge verdim, 2. Üniversite ile ilgili destek vermediler' diyor. Bilgi kirliliği yaratıyor."

SEÇİM TEMENNİSİ
Bilgiç, belediye seçimleri için özel bir seçim çalışmaları olmadığını, sürekli sahada vatandaşla iç içe olduklarını vurguladı. Gerçek manada seçim çalışmasının zamanı geldiğinde başlayacağını anlatan Bilgiç, "Diğer partiler adaylarını açıklıyormuş, 'hayırlı olsun' diyorum. Isparta için hayırlı olur inşallah. Isparta'ya bir vizyon koyabilecek kalitede pek çok hemşerimiz var. Bunlardan biri, belediye başkanı olacaktır" dedi.

BORÇ YÜKSELDİ
Bilgiç, belediye borçları ile ilgili eleştirilerde bulunarak, "Bir belediyeyi devralıyorsanız, gereğini yaparsınız. Geçmişi karalayarak, yanlı değerlendirmeler içerisine girdiğinizde sonuç alamazsınız. Bu belediye göreve geldiği andan itibaren bugüne borçların yükseldiğini biliyoruz. Bugün konuşmuyoruz ama seçim zamanı geldiğinde belgeleri ile vatandaşın önüne koyacağız. 60 yıl dayanacak asfalt iddiası ile çıkıyorsunuz, 2 ay geçmeden, yeniden yapıyorsunuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İkiyüzlü, riyakar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN